V jihočeské metropoli se na start postavilo celkem 566 plavců. „Hodně především škol ubrala termínová kolize s během Terryho Foxe,“ vysvětluje Eva Šmausová z Koh–i–nooru Č. Budějovice, který byl spolupořadatelem štafety. „Každý rok jsme mívali kolem tisícovky účastníků. Letos to bylo podstatně méně, přesto se nám podařilo naši kategorii opět vyhrát, což je určitě úspěch,“ pochvaluje si zkušená plavecká funkcionářka.


Výsledky: 1. České Budějovice 13386 bodů, 2. Pardubice 12537, 3. Karviná 8948.


Nejstarším účastníkem byl Karel Šesták (87 let), mezi ženami byla nejstarší Ludmila Sýkorová (81), která je pravidelnou účastnicí štafety. „Paní Sýkorová se naučila plavat v šedesáti letech. Od té doby chodí do bazénu pravidelně dvakrát v týdnu a pokaždé uplave dvacet padesátek. Uplavaný kilometr je v jejím věku úctyhodný výkon,“ chválí Šmausová. „Rovněž pan Šesták se v bazénu objevuje pravidelně.“


Naopak nejmladším plavcem byl v Č. Budějovicích šestiletý František Ingvort, jenž za svůj výkon připsal na konto města plný počet 28 bodů.


Nejlepší čas zaplaval hned na prvním úseku současný nejlepší plavec Koh–i–nooru a úřadující juniorský mistr republiky Karel Baloun. Ač specialista na vytrvalecké tratě či polohový závod, dokázal stlačit svůj čas na sto metrů pod jednu minutu.