Jihočech se letos trochu protrápil zimní přípravou a úvodní závod domácího mistrovství v Dalečíně mu nesedl úplně ideálně, když obsadil osmé místo. „Žádné cíle jsem si nedával, abych pak nebyl ještě víc zklamán,“ namítne. „Příprava na sezonu neproběhla ideálně, to je pravda. Měl jsem zraněnou ruku, pak jsem spadl na první závodě v Rakousku a narazil si žebra, takže následné dva týdny jsem nemohl sednout na motorku ani běhat, prostě nic. Jenom jsem lítal po rentgenech, kde mi zjistili ještě další zdravotní problém. Úplně vynechat v tréninku dva týdny před samotným startem sezony, to se muselo projevit,“ je si vědom.

Zvykat si musel jezdec z Netřebic také na nový motocykl Husqvarna. „Je to nový model 2023 a pořád se s ním ještě seznamuji, protože na něm nemám tolik najeto. Dost se liší od toho loňského, tak pořád hledám ideální nastavení, jako jsem měl na loňské motorce,“ vysvětluje.

V tomto světle už nevypadá osmé místo z Dalečína až tak dramaticky. „První jízda mě tam zklamala,“ připomíná jedenáctou příčku z úvodní rozjížďky letošního šampionátu. Ve druhé byl šestý. „To jsem si trošku spravil chuť. Ale čekal jsem víc,“ přiznává.

Hodně husto bylo v první zatáčce po startu hlavní třídy MX1 při nedělním mistrovském závodě v Klukách u Písku. Vedle sebe se srovnali tři nejlepší v konečném pořadí: druhý Jakub Terešák (č. 224), třetí Rudolf Weschta (37) a vítěz Slovák Šimon Jošt (53).
OBRAZEM, VIDEO: Vydařený mistrovský motokros v Klukách pro Jošta a Wagenknechta

Doma na jihu Čech v Klukách u Písku byl v kvalifikaci šestý a ukázal, že mu rychlost nechybí. „Kvalifikace byla v pohodě. Bylo to v první desítce strašně vyrovnané,“ říká.

Stejnou pozici pak obsadil i v obou rozjížďkách. „Ani v jedné jízdě mi nevyšel ideálně start a pak bylo těžké prokousávat se dopředu. Trošku jsem se na motorce trápil, takže šesté místo beru,“ stručně zhodnotil druhý závod. „Někteří kluci ze špičky jsou z přípravy více rozjetí než já, ale tak to prostě je,“ připustí.

Třetí závod domácího šampionátu se jede v neděli 11. června kousek za hranicemi Jihočeského kraje na oblíbené trati v Pacově.