Jihočecha z Netřebic přibrzdily zdravotní problémy v průběhu zimní přípravy a ani před závodem v Pacově to nebylo z pohledu tréninku ideální. „Už mám víc najeto než po zimě, ale v týdnu před závodem jsem si byl zatrénovat jenom jednou necelou hodinu v Kaplici. Měl jsem nějakou virózu a po tréninku jsem byl úplně vyřízený. Proto jsem před Pacovem raději odpočíval, abych ušetřil nějaké síly, což bylo samozřejmě také znát,“ vysvětluje.

Tomu všemu malinko odpovídalo i jedenácté místo v kvalifikaci. „Nebylo to ideální, ale na čtvrté místo jsem ztrácel půl vteřiny, takže to nebylo zase tak hrozné. Čas jsem nezajel špatný, ale jedenácté místo dobré nebylo,“ byl si vědom.

Jakub Terešák vyhrál v Pacově závod hlavní třídy MX1.
OBRAZEM, VIDEO: Dramatický motokros v Pacově ovládli Jakub Terešák a Martin Krč

Tréninkový výpadek se podepsal i na Plchových výkonech v obou finálových jízdách. „Ke konci mi začínaly docházet síly a začínal jsem na trati malinko zmatkovat. Chyby mě stály lepší umístění,“ připustil.

Pacovskou trať má jezdec Promoto Husqvarna Racing Teamu rád, ale tentokrát to na něj prý bylo až moc rychlé. „Rozbité sjezdy nejsou zrovna můj šálek kávy. Mám radši techničtější záležitosti. Když tady loni bylo bahno, to mi vyhovovalo víc. Vzhledem k tomu všemu a konkurenci, která se na závod sjela, šesté místo určitě beru,“ uzná.

V dosavadním průběhu šampionátu byl Plch v jednotlivých jízdách třikrát šestý, dvakrát osmý a na úvod v Dalečíně jedenáctý. Celkově je sedmý. „Na tohle umístění tak nějak v současné době patřím,“ míní.

V dalším průběhu sezony má v plánu jako přípravu i start v rakouském šampionátu. „Motorku už jsme docela vychytali. Teď zase potřebuji zapracovat na fyzičce a co nejvíc jezdit, abych si zvykl na nastavení motorky. Musím zjistit, kde je hranice toho, co si s ní mohu dovolit,“ říká k nejbližším plánům.