Volejbalisté Českých Budějovic neměli moc času na to, aby si užívali dobrý pocit ze svého výborného výkonu v prvním semifinále extraligy, protože museli cestovat napříč republikou na sever Moravy k dalšímu utkání. Hráči obou týmů se shodovali, že v Ostravě bude vše jiné. Domácí věřili v podporu publika, především ale doufali, že na domácí palubovce ukážou svou sílu na servisu, který jim tolik pomáhal v souboji s Karlovarskem.

Jihočeši ale od prvních výměn na nic nečekali. Drtivým tlakem, a především skvělou obranou na síti ukazovali svoji sílu. V útoku se často prosazoval ve skvělé formě hrající Michálek, který útočil zepředu i zezadu, zkrátka odkudkoliv.

Ani ve druhém setu se ostravským hráčům nedařilo najít správný recept. Naopak to byli Jihočeši, kteří perfektní obranou nutili domácí k chybám. S Michálkem se o post nejvíce bodujícího hráče přetahoval Křesťan a přidával jednu ránu do soupeřova pole za druhou. V této fázi utkání se hostům vedlo náramně, a tak mohl trenér Dvořák u postranní čáry svým ovečkám jen tleskat.

Moravané se ale nesmířili s vývojem zápasu, dřeli, bojovali, v poli nenechali ani jednu skulinku, žádný míč pro ně nebyl ztracený. Obraz hry v hale Sareza byl naráz úplně opačný. René Dvořák se snažil zastavit nápor domácích oddechovými časy, ale probuzená Ostrava zaťala drápy a zisk třetího setu si vzít nenechala.

Čtvrtý set patřil znovu Jihostroji. De Amo častěji vyzýval k útoku i středové hráče a nenápadný Kryštof dirigoval obranu. Jihočeši šli neochvějně za druhou semifinálovou výhrou. Poslední míč uhrál smečí Staples.

VK Ostrava – Jihostroj České Budějovice 1:3 (-19, -15, 17, -19), čas: 107 minut, rozhodčí: Pecháček, Renčín, stav série 0:2.

VK Ostrava: David, Podlesny, Janků, Sedláček, Dvořák, Menner – Sobczak (Beal, Štefko, Kotas, Vancl). Trenér: Jan Václavík.

České Budějovice: Mach, Křesťan, Michálek, Staples, de Amo, Todua – libero Kryštof (Šotola, Kupilík, Fila). Trenér: René Dvořák.