Volejbalová sezona odstartovala. Českobudějovický Jihostroj cestoval k prvnímu utkání do Benátek nad Jizerou.
Trenér Jan Svoboda, jak dopředu avizoval, postavil základní sestavu, ve které osu tvořili reprezentanti ČR.
První set ale skončil vítězstvím domácího celku, který se do sezony vytasil s obrovskou posliou. Na post blokaře vyrazily Benátky s 207 centimetrů vysokým blokařem Jakubem Veselým.
Po obrátce se karta otočila. Jihočeši zpřesnili přihrávku, navíc se začala dařit kombinace a výsledkem byly tři vyhrané sety.
Jihostroj si připsal plný počet bodů a už si brousí zuby na pondělní duel s Libercem.
Radek Motys (univerzál Benátek): „První set byl rozpačitý z obou stran. Byla znát nervozita z úvodního zápasu sezony. Jihostroj se štěstím vyhrál druhý set, pak už byl lepší a potvrdil kvalitu. Trápí mě malíček, ale přijedu na Zápas legend, moc se těším."

Benátky – Jihostroj ČB
1:3 (22, -21, -16, -20), 87 minut.
Jihostroj Č. Budějovice:
Habr, de Souza, Mach, Sobotka, Michálek, Fila – libero Kryštof. Trenér Jan Svoboda.
OSTATNÍ: Zlín – Ústí 3:0 (19, 18, 16), Ostrava – Liberec 1:3 (20, -18, -20, -18), Praha – Brno 1:3 (-24, -13, 23, -17), Od. Voda – Příbram 3:0 (21, 20, 25).

Extraliga:
26.10. Jihostroj ČB – Liberec
(20.00, v 18.00 začne Zápas legend Jihostroje).