Úspěšný „opening weekend“ v extralize mají za sebou baseballisté Sokola Hluboká. Po šestnácti letech ve špičce první ligy, kterou šestkrát vyhráli, se mezi elitní desítku týmů vrátili nejlepším možným způsobem - vítězným trojutkáním s Eagles Praha a získali první tři extraligová vítězství.

Při páteční extraligové premiéře na hřišti Eagles v Praze Krči se poprvé v dresu Hluboké uvedl reprezentační nadhazovač Jan Novák, který dominoval v šesti směnách, a jako reliever Američan Wesley Roemer. Zlom v utkání přinesly doběhy Martina Mužíka a Wesleyho Roemera ve čtvrté směně. V sobotu se na kopci představily další dvě dominantní posily Sokola na nadhozu, Australan William Parsons jako startér a Novozélanďan James Boyce. Pálkaři Eagles zaznamenali 16 strikeoutů. Téměř každý hráč Hluboké měl v zápase úspěšný odpal a čtveřice Mužík, Vojta, Líkař a Novák udělali pod bodu4 body. Krčský tým už nedokázal kontrovat a prohrál 4:2.

Fotbalové volby na jihu Čech, Libor Šolc
Rozhodnuto! Libor Šolc je novým předsedou Okresního fotbalového svazu

Při nedělní domácí premiéře se na nadhozu představila legenda hlubockého baseballu, hrající předseda klubu, devětatřicetiletý David Šťastný, který pro Sokol před šestnácti lety jako hráč extraligu poprvé vybojoval a nechybí ani letos: „Jsem rád, že mně k tomu kluci pustili,“ usmíval se po páté směně David Šťastný. To už hlubočtí vedli 4:0. „Ale hlavně nás těší, že se nám vydařily posily, velezkušeným trenérem Zdeňkem Josefusem počínaje. Vyzkoušeli jsme všechny nadhazovače, na pálce je vidět náš odchovanec reprezentant Martin Mužík a na celém týmu to, že individuální zimní příprava, jak ji naordinovali trenéři, byla úspěšná, a že jsme se jako nováček nezalekli a máme chuť vyhrávat,“ říká David Šťastný. Toho na kopci od šesté směny vystřídal Petr Vojta, to už hlubočtí soustředěně kráčeli doběhy v sedmé a osmé směně k vítězství, devátou směnu pak bezchybně doházel Vojta Vlach.

Trenér Zdeněk Josefus cíleně protočil v prvním trojutkání všechny posily. „Tři výhry na úvod nás samozřejmě těší, kluci se uklidnili, ale extraliga bude dlouhá a musíme zůstat pokorní, s velkým respektem k dalším soupeřům. Vyzkoušeli jsme všechny nové posily, různé varianty soupisky, a mám radost z toho, jak tým funguje směrem dovnitř, jak zkušení pomáhají mladším. Dnešní nula znamená, že velmi dobře zahráli všichni nadhazovači s vnitřním a vnějším polem a nepustili Eagles do tlaku,“ uvedl po vítězném trojutkání trenér Zdeněk Josefus.

Extraligový baseball pokračuje na Hluboké v sobotu 17. dubna, kdy od 13. a 16. hodin přivítá Sokol Hluboká pražské Tempo Titans. Třetí utkání se hraje v Praze v neděli.