Na prvním přípravném turnaji v Chlumci nad Cidlinou se totiž zranil, a tak měl dost času, aby odpovídal na dotazy Deníku.

Zranění je pro každého vždy hodně nepříjemné, v úvodu sezony mrzí dvojnásob?
Je to pro mě veliká nepříjemnost. V úvodu přípravy je potřeba nabírat fyzičku na celou sezonu. Ke sportu to ale patří, bohužel jsem se zranil…

Vraťme se k úvodu léta, pro vás prázdniny začaly svatbou?
Bylo to dost hektické období. Na přípravu svatby jsme neměli moc času, vymyslel jsem si, že požádám o ruku poměrně pozdě. Všechno jsme ale zvládli, svatba se vydařila.

A následovala svatební cesta? Vyrazili jste do Keni?
Přesně tak, svatební cesta už pro nás byla takovou třešničkou na dortu.

Po měsíci prožitém ve stavu manželském vypadáte na první pohled docela v pohodě?
Všechno klape.

Máte poraněný kotník, nemůžete trénovat, takže na manželku máte dost času?
Spíš ona má teď hodně času na mě.

Zranění kotníku je ve volejbale tradiční nepříjemností?
Je to jedno z nejčastějších zranění. Od kamarádů už jsem slyšel spoustu historek o poraněných kotnících. Někteří mají třeba i osm výronů na každé noze. Je to úděl volejbalistů, hlavně blokařů.

Vy jste si výron přivodil na turnaji v Chlumci nad Cidlinou?
Na prvním turnaji v přípravě. V posledním setu posledního zápasu ve skupině, pak už se hrálo o umístění. V okamžiku, kdy jsme na turnaji vlastně hráli o všechno, přišlo nepříjemné zranění. Celý turnaj se nedá z našeho pohledu hodnotit pozitivně.

Letos budete jako český vicemistr hrát Champions League, ve skupině narazíte na Paris Volley, Budvu a Rzesow. Co složení skupiny říkáte?
Budva je pro nás starý známý soupeř, měli jsme s ní příznivou bilanci, věřím, že ji udržíme. Paris Volley by měl být snad také tým, se kterým se nějaké body dají uhrát. Dvojnásobný mistr Polska Rzesow je ale hodně silný.

S jakými ambicemi budete vstupovat do bojů v základní skupině Ligy mistrů?
Ambice by měly být stejné jako loni. Pokusíme se postoupit ze skupiny. Pokud se nám to nepodaří přímo do další fáze Ligy mistrů, tak se pokusíme postoupit do další části evropského poháru.Semifinále volejbalové ligy mezi Jihostrojem a Příbramí.

Co očekáváte od nového ročníku české extraligy?
Extraliga se hodně vyrovnává, dorůstají mladí volejbalisté, talentovaní hráči sbírají zkušenosti, mohou kvalitně odehrát celou sezonu. Naším cílem je zase vítězství. Letos se znovu chceme dostat do finále.

Kdo bude pro Jihostroj největším soupeřem?
To teď nedokážu posoudit. Zajímavě se ukazuje Příbram, která výrazně posílila.

Bývalý trenér Č. Budějovic Petr Brom přivítal na tréninku Davida Juračku…
…a taky Jakuba Novotného. Pro diváky to bude určitě vyhecovaný souboj. Bude to jihočesko – středočeské derby. Tyto týmy mají k sobě nejblíž, hrajeme mezi sebou i přípravné zápasy, které mají velký náboj, budou to v extralize zajímavá střetnutí.

Jste v kontaktu s trenérem české reprezentace?
I letos jsem měl od reprezentace nabídku, ale musel jsem ji bohužel odmítnout. Ze dvou předešlých sezon jsem si nesl vleklé zranění, které jsem už nutně potřeboval doléčit. K tomu se přidal blázinec okolo svatby. Věřím, že se mi podařilo všechny zdravotní neduhy zažehnat, teď se snad vyléčím ze zranění a budu pro celou sezonu v pořádku.

Budete teď řádit v posilovně?
Budu se snažit dělat všechno, k čemu nebudu potřebovat nohy, ale není to tak jednoduché, i v posilovně je to s tímto zraněním hodně těžké.

Těší se volejbalisté, až skončí dlouhé přípravné období?
Letošní začátek sezony je opravdu až moc daleko, extraliga odstartuje později kvůli mistrovství Evropy. Čeká se, až se vrátí reprezentanti. Za deset let v soutěži jsem zažil tento model už dvakrát, v hale budeme čekat na první zápas přes měsíc. O to víc nás budou svrbět ruce.