Kladno – Jihostroj ČB 1:3 (-21, 22, -23, -23). Hrálo se téměř dvě hodiny, ale poslední bod skončil vítězně pro Jihostroj. Kladno v posledním setu ještě mocně dotahovalo, snížilo z 20:24 až na 20:23. Pak ale favorit dramatický duel ukončil.
 
V utkání pomohli týmu i ti, kteří nebyli v prvních dvou kolech tolik vytížení. Nahrávač Červinka prošel těžkým testem, sety se rozhodovaly až v koncovkách. Druhý set Jihočeši ztratili, ale Sobotkův servis úřadoval v koncovce třetího dějství. Hosté prohrávali o dva body, naštěstí v cíli byli o dva body dřív. V závěru znovu servisem bodoval blokař Vladimír Sobotka.

Po velmi vydařeném pondělním volejbalovém večeru je tady další domácí zápas Jihostroje.
A bude neméně atraktivní. Do Sportovní haly totiž dorazí Příbram, kterou přiveze dobře známý trenér René Dvořák. Ten byl v pondělí dokonce jednou z legend Jihostroje!
Ve svém kádru má hned několik hráčů, kteří do světa velkého volejbalu nahlédli právě v Jihostroji. Na smeči v příbramském dresu působí dvojice Martin Böhm – Petr Šulista, na postu libera zatím v prvních dvou kolech září David Juračka. I mrštné libero bylo v pondělí na palubovce v sestavě legend českobudějovického Jihostroje. „David hraje výborně, vypořádal se s problémy, které měl. Už loni v play off proti Budějovicím se mu dařilo, přenesl si to i do této sezony." A zapomenout bychom neměli ani na talentovaného Lopatu, který vyrůstal v Písku a do Příbrami odešel právě z Jihostroje.
Juračku nechválí jen trenér Dvořák, ale jeho výkonů si všimli i další odborníci.
V minulém utkání Příbrami proti Ostravě přihrával polovinu kurtu, v pětisetovém duelu prakticky neudělal jedinou chybu a diváky přivedl do varu zázračnými zákroky v poli.
Trenér René Dvořák zná soupeře z Č. Budějovic nazpaměť. Velmi příjemné pro něj bylo setkání legend, jehož byl v pondělí přímým aktérem. „Po dlouhé době jsme se viděli s kamarády, se kterými jsem prožil velké věci."
Jak už to bývá, hráči možná něco ztratili z výskoku a razance, volejbalové řemeslo ale nezapomněli. O René Dvořákovi to platí dvojnásob. Stejně tak ve všech zůstala soutěživost. jak se postavili na kurt, nechtěli prohrát. „Trochu jsem se obával rozložení sil, my byli trochu starší než soupeř, druhý tým byl poskládán z volejbalistů, kteří ještě aktivně hrají, to je znát. Ale drželi jsme krok, byl to opravdu příjemný večer."
Pro Dvořáka bylo pondělní odpoledne nejen zábavné, ale také hodně poučné. Ve čtvrtek totiž jeho tým nastoupil proti Liberci (prohrál 1:3), v sobotu cestuje právě do Č. Budějovic. „Proto jsem oba týmy sledoval hodně pečlivě," přikyvuje.
Co v duelu viděl? „Kvalitní výkon Jihostroje," odpovídá. „Domácí byli kompaktní, hráli velmi dobře, kvalitně bránili." Divákům se líbil výkon Brazilce Maciela. Trenér Příbrami si jeho údery také prohlédl a všiml si i nedostatků. „Moc toho nepředvedl. Skokan to je, má ránu, ale myslel jsem si, že předvede servis, ten nedal za celý zápas, asi byl při prvním utkání před domácím publikem nervózní."
Dvořák vidí v sobotním střetnutí jednoznačného favorita. České Budějovice.
„Mají jen reprezentanty a Brazilce k tomu. Navíc hrají doma. My se je pokusíme zaskočit a uvidíme, jak se nám to povede." Zajímavý duel Jihostroj – Příbram začne v sobotu v 18.00.