Sice o čtrnáct dní později oproti původnímu termínu, ale přece jen, proběhla v okolí Borových Lad na Prachaticku tradiční Kašperská třicítka. Závod byl v pořadí čtvrtým ze seriálu s názvem SkiTour. Jedná se o největší seriál v běhu na lyžích a po Jizerských a Orlických horách zavítal o právě uplynulém víkendu také na Šumavu. V sobotu za nádherného počasí se postavilo na start závodu na 30 kilometrů volnou technikou devadesát závodníků. Vyhrál Pavel Janeček v čase 01:04:45 před Pavlem Ondráškem a Janem Francem. Mezi ženami byla nejrychlejší teprve patnáctiletá Anna Marie Hejná. Třicetikilometrovou trať zvládla v čase 01:23:31. Druhá doběhla Šárka Vojtková a třetí skončila Iva Vlčková. Organizátoři v sobotu nezapoměli ani na nejmladší závodníky. Ti běželi Mini Skitour na 500 m, 1 km a 3 km dlouhých tratích. V neděli Kašperská třicítka pokračovala závodem na třicet kilometrů klasickou technikou. Počasí již nebylo k závodníkům tak vlídné, jako předchozí den. S nástrahami nevyzpytatelného počasí se nejlépe vyrovnal Pavel Ondrášek, který si vyměnil pořadí se sobotním vítězem Pavlem Janečkem. Ondrášek dojel v neděli první za vydatné vánice v čase 01:19:14. Třetí skončil Martin Sajdl. Z žen se jako první v cíli objevila Tereza Kreuzigerová s časem 01:40:02. Stejně jako v sobotu skončila i v neděli na druhém místě Šárka Vojtková a třetí byla Karla Mališová.