Šéf krajského svazu volejbalistů Milan Čuda vyrazil o víkendu do areálu Lokomotivy Č. Budějovice, kde byl odehrán další ročník oblíbeného memoriálu Jaroslava Rožbouda a Jitky Valentové. „I já, za své dědkovské kariéry, jsem kdysi na tomto turnaji hrával,“ vzpomíná stříbrný medailista z OH v Tokiu (1964).

I letos byl k vidění velmi dobrý sport. Na antukových kurtech se představila celá řada současných nebo i bývalých extraligových volejbalistů. V sestavě vítězů na první pohled zaujal kapitán mistrů ČR z Jihostroje ČB Stanislav Pochop. „Zaujalo mě, už když jsem ho viděl,“ usmívá se Čuda. „Pro něj musí být celodenní turnaj velkým zápřahem. Je vidět, že hraje pro zábavu, že volejbal má rád.“

Přitom Pochopův tým hrál bez libera, v zadních postech nebyl střídán, jako tomu už několik let bývá v extralize. A právě při hře v poli znovu prokázal obrovskou předvídavost a obětavost. „Když hrával v nároďáku, libero ještě neexistovalo, útočil i zezadu, je to šikovný volejbalista, třeba prstovou techniku má dobrou,“ chválil šéf krajského svazu. „Kromě toho, že je “starej“, nemá žádnou slabinu. Jako divák se na něj moc rád dívám.“

Seminář

Milan Čuda připomíná všem volejbalovým trenérům, ale i zájemcům z řad veřejnosti, že v úterý se jim v hale Jihočeské univerzity Na Sádkách otevírá mimořádná příležitost. V akci totiž mohou sledovat metodika Českého volejbalového svazu a trenéra mužské reprezentace Zdeňka Haníka.

„Připravili jsme odborný seminář, který je určen především trenérům mládeže, ale tuto příležitost by si neměli nechat uniknout ani trenéři dospělých.“ Garantem setkání s bývalým výborným nahrávačem reprezentace je Zdeněk Tomšíček. „Zahájení semináře je v půl páté,“ vzkazuje kolegům Milan Čuda.

Memoriál J. Rožbouda: 1. Písek (Čížek, Hřava, Plavec, Pochop, Habada, Šimeček), 2. Elefant (Dvořák, Marek, Krátochvíl, Zach, Emmer, Suchan), 3. Kandahár (Ulč, Kust, Kouba, Procházka, Kadavý, Tomášek), 4. Albertov.

Memoriál J. Valentové: 1. Slavia PF ČB, 2. Braník Praha, 3. Stav. fakulta Praha, 4. Loko ČB.