Je to šampionát, který přitahuje pozornost. Vodácký areál v Českých Budějovicích přijal velkou výzvu. Pořádá se tu mistrovství Evropy v raftingu. Zázemí mají závodníci přímo u kanálu. Důležitá část závodu se pojede také pod Lipnem. Pak se závodníci vrátí do Českých Budějovic. Podívejte se na video, jak přátelská atmosféra provázela první dva závodní dny na umělé slalomové dráze v Č. Budějovicích. Pořadatelé zvládli všechno. I opravu bojek. Závod byl přerušený jen na pár minut, pak raftaři pokračovali dál.

Mistrovství Evropy na jihu Čech se účastní 64 posádek z 15 zemí. V sobotu mají raftaři na programu sjezd v Čertových proudech. "Lipno je krásná voda, asi nejhezčí u nás," přikyvoval Ondřej Pinkava. Člen jedné z raftařských posádek, v minulosti velmi úspěšný singlkánoista, reprezentant ČR, účastník MS. "Do každé jízdy se snažím dát sto procent," doplnil. Jeho koncentrace těsně před startem byla opravdu pozoruhodná. Na každý záběr, na každý nádech. A to je v roli manažera vodáckého areálu  v Českých Budějovicích vlastně doma…

Pod Lipnem to je jinak. Peřeje se tam vaří. Je to zážitek pro závoédníky i pro diváky. Voda po lipenskou přehradou teče jen jednou za rok, také proto ji vodáci považují za nejspravedlivější na světě. Trénovat na ní v průběhu roku nemůže nikdo.

Program: 26.8 sjezd, Čertovy proudy Slavnostní vyhlášení vítězů + zakončení šampionátu, České Budějovice.