Pro nadějnou dvojici to nebyl první turnaj. „V květnu jsme již hrály na Kanárských ostrovech, byl to turnaj série mistrovství Evropy. Zde jsme skončili na 21. místě z asi čtyřiceti dvojic. Rozdíl mezi českým beach volejbalem a evropským je stále velký,“ podotýká Kolocová.

Turnaj v Hluboké mnoho účastnic nenalákal. Vítězný pár nasazen jako číslo jedna, ve finále porazil i zkušenou dvojici Háječková – Nováková. „Tento rok je to s elitními hráčkami horší, některé otěhotněly, některé jsou zraněné, některé mají mateřské povinnosti a nemají tolik času jezdit po evropských turnajích. Tím, že jezdíme po evropských turnajích, získáváme tolik bodů,“ vysvětluje Kolocová, jenž by chtěla v budoucnu jezdit turnaje světové série.

„Beach volejbal hraji čtyři roky. Chtěla bych hrát co nejlépe a dále hrát evropské a snad i světové turnaje. S Markétou hraji již od začátku. Budou to čtyři roky, ale známe se mnohem déle, chodily jsme spolu na střední školu a hrály jsme společně také šestkový volejbal. Naším největším úspěchem byla stříbrná medaile na Mistrovství Evropy v juniorské kategorii do devatenácti let,“ informuje. Tréninkové zázemí mají reprezentantky v hlavním městě, na písku jsou takřka každý den. „Společně s Markétou trénujeme téměř celý týden. V týdnu se většinou trénuje a o víkendu hrajeme turnaje. Trénujeme i v zimě v hale.“

Turnaj v Hluboké nad Vltavou si obě hráčky na konci pochvalovaly. „Na tomto hřišti jsem ještě nehrála. Jsem tu poprvé a líbí se mi tu krásný pohled na zámek. Jinak hřiště jsou fajn, jen by to chtělo v nějakých místech více písku,“ říká Kolocová.