Rekordní návštěva desetiletí, skvělé výkony, to bylo finále extraligy volejbalistů.
Do zápasu odvážněji vstoupili hosté. Pak ale úřadovala nad sítí vysoká jihočeská obrana. Jihostroj otočil z 5:8 až na 10:8. Od začátku Filip Habr často spolupracoval se svým dvorním univerzálem, kterým je Chilan Sebastian Gevert. Právě dvě chyby levorukého útočníka se podepsaly na dalším obratu. Kladno těžilo z razance a odvahy Křesťana: 12:15. Náskok si hosté udrželi až do koncovky, Jenže v ní se rozpoutalo maratonské volejbalové peklo. Kladenští nevyužili 4 setboly, České Budějovice proměnily v zisk setu až ten osmý: 36:34.
Ve druhém setu Jihočeši chytili příležitost za správný konec. Jen ale do stavu 16:12. Pak se zadrhl Gevertův bodostroj a Kladno kontrovalo: 16:17. Do koncovky vlétly oba celky znovu soustředěně (19:22). Kladno tentokrát náskok z rukou nepustilo, ale zase to bylo „o chlup", jenže tentokrát pro soubor trenéra Fortuníka: 23:25.
Náskok 4:0 Jihostroji dlouho nevydržel. Nahrávač Van Haarlem hledal pozice pro své útočníky a zase bylo srovnáno. Do trháku se svěřenci trenéra Dvořáka dostali po nevynucených kladenských chybách: 18:14. Závěr setu vzal do vsvých rukou kapitán Filip Habr. Jeho série na servisu Kladno poslala ke dnu: 25:18.
Čtvrté pokračování úžasného souboje zdvihalo diváky se sedadel. Gevertovi docházely síly. Habr se pokoušel hledat jiné cesty. Kuliha zablokoval Křesťana a zlatý sen se přiblížil: 14:12 a 17:14. Jihostroj zakončil sezonu ziskem mistrovského titulu.

Hlasy po utkání:

Milan Fortuník, trenér Kladno: „Myslím, že jsme v celé sérii tahali za kratší provaz. Soupeři blahopřeji, byly to nádherné zápasy. Sety byly hodně vyrovnané, tam rozhodují maličkosti, my jsme to štěstí neměli. Přesto myslím, že finále je pro nás úspěch."

Filip Křesťan, Kladno: „Je těžké to hodnotit po prohraném zápase, protože převládá smutek, ale každého hráče to může posunout. Myslím, že jsme hráli krásný volejbal po celou sezónu, že tam nebyla třešnička na dortu v podobě titulu, to se nedá nic dělat. Jsme pyšný na svůj tým, kdyby mi někdo před sezónou řekl, že budeme ve finále, řeknu mu, že je blázen."

Jan Kuliha, České Budějovice: „Neuvěřitelně těžká série, samé pětiseťáky. V téhle hale se mi hrálo úplně jinak než v Kladně. Díky divákům to šlo vlastně samo. Přál bych takovou atmosféru každému."

Radek Mach, České Budějovice: „Před takovou kulisou se to nedá neuhrát! V konci utkání nám docházely síly, tak jsme si pomohli středem, abychom ulevili těm, co to táhli většinu zápasu. Titulů mám několik, každý je jiný. Ale po tom, co by si o nás po Vánocích nikdo neopřel ani kolo, tak je tenhle titul opravdu asi nejcennější."

René Dvořák, trenér České Budějovice: "Náročná série, je to finále. Vstupovali jsme do ní s tím, že nemůžeme nic ztratit. Každý zápas jsme odehráli výborně, neměli jsme vlastně žádné velké zaváhání. Hrál se výborný volejbal, nejlepší výkon sezóny jsme předvedli v posledním utkání před skvělými diváky. Bylo to těžké, oba mančafty už byly vyčerpané fyzicky i psychicky."

Jihostroj České Budějovice – Kladno volejbal.cz 3:1 (34, -23, 18, 21), čas: minut, rozhodčí: Rychlík Renčín, diváků: 2844. Konečný stav série: 4:2.
Jihostroj ČB: Habr, Gevert, Mach, Sobotka, Kuliha, Michálek – libero Kryštof (Fila, Todua). Trenér: René Dvořák.
Kladno volejbal.cz: Van Haarlem, Křesťan, Hýský, Hietanen, Zajíček, Trojan – libero Sparidans (Dillien, Syrůček, Kozak). Trenér: Milan Fortuník