V odvetě Poháru CEV přivítal Jihostroj České Budějovice Maaseik. Od první výměny diváci tleskali výbornému volejbalu. Trenér Vojtěch Zach nachystal svůj tým skvěle takticky. Hosté dorazili se smečařem Adamem Bartošem. Ten sledoval bojovnost hráčů z jihu Čech. V koncovce sice Belgičané srovnali na 24:24, ale potřebné dva body získaly České Budějovice. Dobře spolupracovali nahrávač Giraudo a univerzál van Schie, Také ve druhém setu se hráči Jihostroje dostali do euforie a také do vedení: 10:8.

Druhý set znovu fanoušky volejbalu úžasně bavil. Jihostroj dál pokračoval v tlaku na soupeře, Adamu Bartošovu se nedařilo, proto se domácí tým dopracoval do koncovky ve velmi výhodné pozici. Na kurtu se objevil i uzdravený Oliver Sedláček a Jihočeši koncertovali: 25:21

Van Schie pokračoval ve spolehlivém útoku, domácím se dařilo na servisu a České Budějovice se přiblížily zlatému setu: 15:7 a 20:10. Hra belgického Maaseiku se naprosto rozsypala a hráči i diváci se chystali na dramatické vyvrcholení celé série.

Ve zlatém setu brzy Belgičané odskočili, na servisu se chytil Bartoš a stav šplhla až na 7:3 pro hosty. V cíli zlatého setu byl první Maaseik, postupuje do čtvrtfinále, České Budějovice v pohárové Evropě v sezoně 2022/23 končí.

Jihostroj České Budějovice – Greenyard Maaseik 3:0 (25, 21, 16). Zlatý set (do 15 bodů): 0:1 (9:15). rozhodčí Husejnovič, Cormie, diváků 1761. Jihostroj ČB: Giraudo, van Schie, Polák, Ondrovič, Licek, Stojlovič – libero Kryštof (Sedláček, Michálek). Trenér Zach. První zápas 1:3. Postupuje Maaseik.