Nová Pec – Pavla Havlová zvítězila v závodě Šumavská 30. Patnáctikilometrovou trasu zvládla za 0:56,53. Dáma, která na trati reprezentovala klub FEL Praha, se jako jediná dokázala prodrat pod hodinu.

Co říkáte poháru Deníku, který patří nejlepší lyžařce?
Je opravdu obrovský, krásný, překvapilo mě, že je větší než pohár pro muže.

Máte z něj velkou radost?
Mám. Samozřejmě. Radost je veliká.

Jaký pro vás byl letošní ročník Šumavské 30?
Mně se jelo moc dobře. Byl to pěkný závod. Trať byla hezká, jen ze začátku byla trochu nějaká hlína, to jsme se báli o lyže.

Věnujete se běhání na lyžích intenzivně? Byl závod Šumavská 30 v Nové Peci pro vás pohodovou záležitostí?
Dá se to tak říct. U mě to bylo opravdu celkem na pohodu. Lyžuju dost ráda, ale hlavně běhám na suchu. To je moje priorita, tomu se věnuju nejvíc. Lyže jsou pro mě dobrým doplňkem.

Běžkaři letos obsadili celou řadu kategorií, organizátoři připravili závody opravdu pro každého, jak vnímáte sluncem zalitý třídenní lyžařský festival?
Je to krásné. Moc se mi tu líbí. Není to zase až taková masovka, to mi vyhovuje, je tu opravdu příjemně.

Podle startovní listiny závodíte za pražský klub, v okolí Lipna se ale vyznáte?
Teď už vlastně ani nejsem úplně z Prahy. Závodím sice za pražský oddíl, ale jsem z Horní Vltavice. Jsem tady  téměř doma.

Jak se přihodilo, že se z vás stala Jihočeška?
Asi před rokem a půl jsme si tady koupili domek.

Trávíte v okolí Lipna hodně času? Jezdíte na kole, běháte?
Přesně tak. Je tu nádherně. V okolí Lipna se stoprocentně dá prožít nádherná zimní i letní dovolená.

V příštím roce přijedete do Nové Pece pro další pohár Deníku?
Pokud mi do toho nevletí něco jiného, tak si určitě velice ráda zazávodím.

Co považujete za vrchol sezony?
Prioritou jsou pro mě běhy do vrchu, takže to nejspíš bude až v létě kvalifikace na mistrovství Evropy. Vrcholem by tedy byl šampionát, napřed ale bude zmiňovaná kvalifikace. V zimě ještě určitě pojedu Šumavský maraton, uvidíme, jak se mi bude jezdit, když to půjde, tak třeba ještě  zkusím mistrovství republiky na třicet kilometrů. To je ale ještě ve hvězdách.