Po utkání s Haifou v Poháru CEV potvrdil nečekanou zprávu o svém konci v klubu manažer Stanislav Pochop. Bývalý reprezentační kapitán odchází do zahraničí. Podle dostupných zpráv se zdá, že jeho novým domovem bude Německo.

Je pravda, že zápas s Hapoelem byl pro vás ve funkci manažera posledním?

Ano. Tak to je.

V klubu působíte deset let?

Vychází to téměř přesně. Do Českých Budějovic jsem přišel v srpnu roku 2006. Teď končí rok 2017, takže jsem v Jihostroji něco přes deset let.

Jak na uplynulou „desetiletku“ budete vzpomínat?
Z mého pohledu byla veliká spokojenost. Moje první etapa působení v klubu byla hráčská. Druhá ve vedení klubu manažerská.

Která z těchto etap pro vás byla vydařenější?
Jako hráč jsem si to užil. Byl jsem už na sklonku kariéry. S družstvem jsme vybojovali dost titulů, asi to byla nejúspěšnější éra. Nejdřív jsme vyhráli tři tituly, pak po pauze další.

A jak budete vzpomínat na manažerskou funkci?
Pro manažera byl směr klubu nastavený. Já v něm jen pokračoval a chtěl jsem ho samozřejmě zlepšit. Zkusil jsem ho povýšit na nějakou další úroveň. Jestli se mi to povedlo, to ať hodnotí jiní. Za zkušenost, kterou jsem v Jihostroji získal, jsem moc rád.

Proč odcházíte?
Důvody jsou osobní. Odcházím nejen z klubu, ale také z Českých Budějovic.

Kam?
Zatím nevím. Konkrétní nabídku nebo práci nemám. odcházím z České republiky. Budu pátrat.

Zůstanete u volejbalu?
Určitě. Volejbal jsem hrál hodně dlouho. Mám zkušenosti s vedením klubu, mé další kroky povedou asi nejspíš do volejbalové sféry. Uvidíme, co se stane.

Budete působit v zahraničí?
Pravděpodobně mé kroky povedou za hranice.

Zůstanete i po ukončení práce v klubu fanouškem Jihostroje České Budějovice?
Já hrál chvilku v pražské Rudé hvězdě, to byl pak Olymp, ale tam se mužská složka zrušila. V České republice jsem v extralize vlastně hrál jenom v Jihostroji. Určitě tomuto klubu budu přát a fandit i dál.