I z nabitého závodního programu je patrné, že Terezu Huříkovou zranění netrápí. Zlomená klíční kost se zahojila, v cyklistice nepřekáží. I proto můžeme očekávat, že se sympatická mladá dáma bude zase objevovat ve výsledkových listinách cyklistických závodů. Vlastně, už se objevuje. A zase atakuje přední příčky.

Po zranění už nemáte ani stopy?
Zahojilo se krásně.

Lékaři vám cyklistiku doporučili?
Nemám žádné potíže. Včera jsem právě mluvila s doktorem, mám na klíční kosti titanovou dlahu. Lékaři mi dávají na výběr. Buď ji budu mít na dva roky, nebo na celou mojí kariéru.

Co vy na to?
Přikláním se spíš k té druhé variantě.

Proč? Jaké k tomu máte důvody?
Je to větší jistota. Dlažka je tak malá, že mi nevadí ani z fyzického hlediska.

Dokážu si představit, že velký problém budete mít při procházení letištní kontrolou. Co na titanovou dlahu „říkal“ bezpečnostní rám?
Už jsem si to vyzkoušela. Letěla jsem do Madridu, všechno dopadlo přesně, jak říkal doktor.

Tým: Česká spořitelna MTB
Trenér: Jiří Lutovský
Narozena: 11.2. 1987 ve Vimperku
Soustředění v Itálii: „Už první tři dny nebyly zcela optimální a čtvrtý den, přesně devatenáctého března, jsem si při pádu zlomila klíční kost.“

Tedy?
V pohodě. Nepípala jsem.

Tyto dny prožíváte doma?
Ano. Jsem na Šumavě.

Takže žádný další výlet na soustředění nebo na závod do zahraničí?
Na to není čas. Každý víkend mám závod. Pro mě je důležité, že pobyt na Šumavě mi zajišťuje minimální cestování. Je to pro mě známé místo, vím, kam mám jet, jak připravit trénink, který právě potřebuju. Krásně se na Šumavě dá udělat i malé soustředění.

Další sportovní příprava se tedy odehrává ve Vimperku?
Přesně tak. Máme tu výbornou posilovnu, za domem atletický stadion, kam si ráno chodím zaběhat. Když je třeba, jdu si zaposilovat. I díky časovce potřebuju být tady.

Takže pilujete formu na přetížených šumavských silnicích. Není to trochu nebezpečné?
Je. I proto jezdím v doprovodu trenéra a týmového auta. Na silnici je to opravdu dost nebezpečné, ale jinak mám doma naprosto ideální podmínky. Blíží se mistrovství Evropy, i proto mě čeká na Zadově soustředění, které bude zaměřeno na dynamiku, na sílu, na techniku na horském kole. K dispozici tu mám velmi vhodné tratě, krátké kopce, rychlé a výbušné výjezdy.

Po maturitě další nástup do školy nechystáte? A v osobním životě také žádná změna?
Kdepak. Jsem spokojená, zamilovaná do přítele. Teď sice odjel na kurs, ale už se těším, až se vrátí. Oslavíme dva roky, které už jsme spolu. A školu neřeším. Jsem profesionální cyklistkou. Na studium teď není čas.