Čtyři zápasy zbývají sehrát českobudějovickým volejbalistům v domácí nejvyšší soutěži. Poté už se naplno rozběhne ta důležitější a o dost sledovanější část extraligy.

Prvním z kvarteta týmů ze spodní části tabulky, se kterými se v závěru základní fáze soutěže českobudějovický Jihostroj utká, je Fatra Zlín. Ta zkusí štěstí dnes v 17.30. Dalšími do party budou Benátky nad Jizerou, Příbram a Havířov. „Zlín je nebezpečný soupeř, který sází na tvrdé podání,“ podotýká trenér jihočeského celku Petr Brom.

Jeho svěřenci si budou muset dát největší pozor na univerzála Krbu a smečaře Tomáše. „To jsou jejich největší úderné síly, na ty se zaměříme,“ souhlasí hráči, kteří si budou chtít spravit chuť po prohrách v Liberci a Kladně.

Proti Budějovicím si ale tým Zlína věří. „Doma jsme je porazili a můžeme si na ně vyskočit. Jenže o to větší motivaci Budějovice zase na druhou stranu budou mít,“ míní nahrávač Petr Jakubíček.

Jenže v domácím prostředí Jihostroj neprohrává. Uloupit body v jihočeské metropoli se povedlo letos jen Kladnu a Ostravě. „V jejich hale je porazit bude hodně obtížné,“ souhlasí zkušená opora Fatry.

Zlínští ale nejsou zrovna optimálně naladěni, z posledních šesti utkání jen jednou vyhráli – v Praze nad posledním týmem ligy ČZU Praha.

„Nálada je horší, protože cítíme, že bychom si sezonu mohli pokazit. Páté místo jsme brali skoro za hotové, dokonce jsme si brousili zuby na čtvrté. Teď se musíme obávat, že zůstaneme na sedmém,“ říká nahrávač Petr Jakubíček.

Jihostroj by měl nastoupit k utkání v plné síle, jen blokař Michal Sukuba, jenž stále laboruje s kotníkem, bude i nadále zastávat roli asistenta trenéra. V týdnu už se zapojil do tréninku naplno. „Hrát ale ještě nebudu, není to úplně ono,“ vysvětluje hráč.