Volejbalisty Jihostroje České Budějovice čekaly jen dva zápasy v Kladně a teď půjdou ostře do extraligy. Pokud se zeptáte, hráčů a trenérů, vypadá to, že v klubu není sebemenší problém. Jak ale správně říká prezident VK Jihostroj České Budějovice Jan Diviš, všechno ukáže až základní část extraligy.

České Budějovice pilovaly detaily. Nový trenér Kowal vyžaduje po volejbalistech stovky, tisíce opakování. "Je do dril," přikyvuje blokař Oliver Sedláček.

Jihostroj v Kladně úplně nepřesvědčil, že bude štikou nového ročníku extraligy, je to ale jenom příprava…

Nejen A-tým Jihostroje, ale i mládež nejúspěšnějšího jihočeského klubu pracuje usilovně na zlepšení.

Energamo Lipnolopet 2023. Sprint ve Frymburku
Nygaard a Janatová vyhráli sprint. U Lipna jsou lyžařské hvězdy

„Více medailí, než jsme získali v uplynulé sezoně, už ani není možné získat,“ pochvaluje si šéftrenér mládeže Vojtěch Zach, který má na starosti celou mládež Jihostroje. Ta čítá téměř 300 dětí s rovnoměrným zastoupením chlapců a dívek. „Snažíme se vychovávat nejen kvalitní sportovce, ale především dobré lidi. Pokud mají rodiče doma dítě, které se rádo hýbe a líbí se mu volejbal, je pravý čas přijít mezi nás,“ zve Vojtěch Zach nové zájemce.

Nábor chlapců probíhá každé pondělí a středu od 16 do 18 hodin v Základní škole Oskara Nedbala (vstup z ulice E. Rošického. Rodiče se mohou se svými dotazy obracet na manažerku mládeže Kateřinu Kohoutovou (katerina.kohoutova@volejbalcb.cz, 725 030 315).

Dívky trénují od 5. září a scházejí se pravidelně každé úterý a čtvrtek v ZŠ Bezdrevská od 16.00 do 17.30. Kontaktní osobou pro nábor dívek je trenérka mládeže Zuzana Mlsová (zuzkamlsova@gmail.com, 722 791 844).

Jihostroj jde do boje, první extraligový zápas odehraje v Brně 19.10., poprvé doma se Č. Budějovic v ostrém souboji nové sezony představí 24.10. s Benátkami nad Jizerou.