Domácí tým se pustil do svého soupeře s velkou chutí. Před Jihočechy byl poslední krok, aby vyhráli celou základní část extraligového ročníku 2015/16. Jenomže v polovině setu se hráčům přestalo dařit. Koncovku vyhráli hosté, které dirigoval ještě loni českobudějovický nahrávač Petr Zapletal.
Výkon domácího celku dlouho nedařilo nastartovat ani ve druhém setu. Ostrava dokonce při setbolu sahala po výhře. Drama naštěstí ukončil ranou do ostravského pole Brazilec Maciel: 29:27.
V dalším pokračování přitlačil za koncovou čarou na servisu smečař Fila a stav se šplhal až na 11:5. Esem a hned přímým bodem z podání pomohl i nahrávač a kapitán Jihostroje Filip Habr: 20:10. Aby si diváci s chutí zatleskali, připojil Habr další eso hned vzápětí.
Čtvrtý set také vyvrcholil až v dramatické koncovce. V ní přitlačil na servisu také nahrávač Ostravy Petr Zapletal. Jihostroj poslední krok neudělal, přestože měl mečbol, zápas dospěl až do pátého setu.
Naposledy se strany otáčel za dvoubodového vedení Ostravy. Za stavu 9:9 zavřeli Habr s Machem prostor nad sítí a Jihostroj šel v pátém setu poprvé před soupeře.
Už ve středu a ve čtvrtek se budou hrát v Č. Budějovicích první dva zápasy play off. Jihostroj narazí na Zlín.
Jihostroj ČB – Ostrava 3:2 (-23, 27, 11, -25, 13), diváků 956, čas: 119 minut, rozhodčí Činátl, Dmejchal. Jihostroj ČB: Habr, Maciel, Mach, Sobotka, Michálek, Fila – libero Kryštof (Kraffer, Kuliha).

Trenéři po utkání:
Marek Tomáš (Ostrava): „Bylo to jako na houpačce. Dominoval servis. Diváci asi byli spokojení. Domácí nás zatlačili podáním, s tím jsme ale počítali. "
Jan Svoboda (Jihostroj ČB): „Rozhodovalo se v koncovkách. Šlo o to, kdo se do toho trefil, kdo do toho šel razantně. My udělali moc nevynucených chyb, byli jsme snad devatenáctkrát v síti, to jsem snad ještě nezažil. Chtěli jsme jíz z prvního místa, nikoho jsme si nevybírali. Udrželi jsme domácí neporazitelnost, to nás těší, připravíme se na play off, na které se těšíme. Vážím si vítězství v základní části soutěže, teď je tady play off, to je úplně jiná soutěž."