Kormidelník Jihostroje Č. Budějovice Jan Svoboda si ve Zlíně zhluboka oddechl. Jeho tým zvládl kritickou situaci. Obrátil průběh čtvrtého střetnutí, které dovedl až do vítězného konce. V pátek bude mít mečbol. V pátečním tištěném vydání Deníku najdete rozhovor s trenérem Romanem Mackem, také rekapitulaci všech čtyř zápasů a soutěž o vstupenky na páteční semifinále!
V sérii vedete 3:1 na zápasy, jak vás znám, určitě neřeknete, že je rozhodnuto…
Neřeknu. Ono také rozhodnuto ještě vůbec není. Na druhou stranu vedeme nad Zlínem tři jedna na zápasy, jsme oproti soupeři ve výhodě.

V pěti dnech jste v sérii proti Zlínu odehráli už 18 setů! Může o osudu dalšího utkání rozhodovat fyzická (ne)pohoda?
Teoreticky to tak může být. Myslím, že fyzická kondice opravdu může být důležitá. Ve Zlíně hrají neustále dva smečaři, my jsme se protočili…

…na všech postech…
…přesně tak. Na nahrávce, na smeči, na bloku i na univerzálu. Máme teď všechny hráče ve hře, naše síly jsou rovnoměrně rozloženy.

Zlín hraje dobře?
Ve stejném duchu, ve kterém hrál první polovinu základní části. Tehdy vedl extraligu bez porážky. Hraje lépe než ve čtvrtfinále s Prahou. Tato série je podstatně kvalitnější, než byla ta druhá mezi Libercem a Příbramí.

Série je dramatická, dokonce jste si s trenérem Zlína Romanem Mackem cosi vyříkávali?
Šlo o komentáře směrem k rozhodčím. Náš vztah je jinak v pohodě. Emoce být musí, v této sérii stříkají.

Připravíte pro soupeře zase nějaké překvapení?
Spíš bychom potřebovali, aby přišli fanoušci, aby to na Zlín dolehlo.

Na Valašsku jste naprosto nečekaně nastoupili s nahrávačem na postu univerzála…
Tuto variantu jsme si zkusili. Nešlo o žádné překvapování soupeře. Bylo to spíš trochu vynucené. Ověřili jsme si, že to jde. Nemyslím si ale, že jde o to někoho překvapovat. Důležité je, že jsme kompletní, do zápasu jsou připraveni všichni hráči.