Jihočeši sice bleskurychle 4:0 vedli, ještě rychleji ale o svůj náskok přišli. První set skončil nečekanou prohrou Jihostroje 15:25 a z tribun se ozývaly kritické hlasy nespokojených diváků.

Trenér Jan Svoboda už v průběhu prvního dějství protočil sestavu, naskočil Venezuelan Rojas, pro další průběh utkání měl kormidelník českého mistra šťastnou ruku, Českobudějovičtí další dva sety vyhráli 25:16 a 25:19.

Nepříjemný moment si za stavu 14:10 ve třetím setu prožil blokař Radek Mach. Pod sítí špatně došlápl, vymkl si kotník a do zápasu musel zasáhnout také kapitán Michal Sukuba. Právě on sérií vydařených podání získal pro svůj tým rozhodující náskok a přivedl mistra ke třem perně vybojovaným bodům.

Jan Svoboda (Jihostroj Č. Budějovice):„Sestava Havířova pro nás byla překvapivá. Havířov si poctivě krajními hráči a diagonálním hráčem uhrál první set. Bojovalo se celý zápas, za vítězství jsem rád. Radek Mach šlápl na spoluhráče, uvidíme podle lékařského vyšetření."

Jakub Zvolánek (Havířov):„Byl to pro nás zvláštní zápas. Potýkáme se se zraněními a s nemocemi. První set jsme zvládli, byli jsme soupeři víc než vyrovnaným soupeřem, pak Jihostroj potvrdil svoji kvalitu. Nebyli jsme odevzdaným týmem. Dotlačili jsme domácí k tomu, že museli hrát naplno."

Sudí Fink, Němeček, čas: 84 minut, diváků 550.Jihostroj ČB:Habr, Kriško, Fila, Pláteník, Mach, Sobotka, libero Juračka (Michálek, Zapletal, Rojas, Sukuba) trenér Svoboda.