Ve volném období hraje nejvyšší florbalovou soutěž žen za FBC United, protože jak sama říká, florbal a pozemní hokej mají hodně společného. Ve florbalové extralize stihla odehrát čtyři zápasy a v nich se jí podařilo vsítit už dvě branky.

Jak dlouho se florbalu věnujete?
Florbalu se věnuji zhruba od prosince, protože v Rakousku, kde hraji pozemní hokej skončila sezona. S Ivanem Janouškem, trenérem florbalistek FBC United jsem se dohodla, že se zapojím do tréninku a když to bude k tomu, zkusím hrát také zápasy.

Jak se ten nápad vlastně zrodil?
Pozemní hokej se mnou hrají v Rakousku také Lucie Jiříková a Lenka Morová, které též hrají florbal za United. A právě přes ně jsem se k florbalu dostala.

Můžete například využít nějaké dovednosti z pozemního hokeje ve florbalu?
Pozemní hokej je technicky náročnější, protože se hraje jen na jednu stranu. Florbal je možná trochu jednodušší, protože se používají i nohy a hokejkou se hraje na obě strany. Taktika je u halového hokeje a florbalu téměř stejná, takže ty dva sporty jsou hodně srovnatelné.

Za jaký tým hrajete v Rakousku hokej?
Hraju za HC Wels a týmu se daří, protože jsme vyhráli extraligu, tedy nejvyšší soutěž.

Českobudějovický Meteor patřil v minulosti do výkladní skříně českého pozemního hokeje. V krajské metropoli se pozemní hokej již nehraje a jihočeští fanoušci již možná ztratili povědomí o nejvyšší soutěži. Jak to s pozemním hokejem u nás vypadá v současné době?
Extraliga pozemního hokeje v Čechách normálně funguje. Čerstvými mistry jsou muži i ženy Slavie Praha. Škoda, že se oddíl pozemního hokeje  rozpadl tady v Českých Budějovicích.

Existovala možnost věnovat se pozemnímu hokeji v některém českém klubu?
Byla jsem v kontaktu s Prahou a Hradcem Králové, kde měli o mé služby přes zimu zájem. Liga v Rakousku by ale musela končit do určitého termínu,  takže z toho sešlo.

Nyní tedy posílíte českobudějovický florbalový tým FBC United. Po sezoně se zase vrátíte k pozemnímu hokeji?
Určitě s tím počítám. Budeme hrát také pohár mistrů, neznám přesný název soutěže, takže na jaře se zase k pozemnímu hokeji vrátím.

Jak se vám florbal líbí?
Florbal je rychlý, technický a moc se mi to líbí. Je to hodně o rychlosti, týmovém pojetí hry a kombinaci. Nezvyklé je to, že florbalový míček je víc neposedný a je těžší ho zkrotit. Součástí hry jsou i mantinely, takže nějaké odlišnosti oproti halovému hokeji jsou.

Jakou má podle vás českobudějovický florbal perspektivu?
Bylo by škoda, kdyby tento mladý tým v extralize skončil, a proto musíme udělat všechno proto, aby se extraliga zachránila. Kolektiv je tu perfektní a bylo by dobré, kdyby mladé holky mohly sbírat extraligové zkušenosti i příští rok. Nejsem v týmu dlouho, ale třeba na Děkance jsme odehráli velmi dobrý zápas. Je to soupeř od soupeře. Ale věřím, že by holky mohly v budoucnu klidně hrát střed tabulky. Je však třeba extraligu udržet.

Když se ještě vrátíme k pozemnímu hokeji. Máte ambice reprezentovat Českou republiku?
Už ne, loni jsem skončila.Nejen kvůli pracovnímu vytížení, ale rovněž si myslím, že je třeba přenechat místo v reprezentaci mladším hráčkám.

Jakých úspěchů si ve vaší kariéře pozemní hokejistky ceníte nejvíce?
Nejvíce si cením čtvrtého místa na mistrovství světa a bronzu z mistrovství Evropy. To bylo myslím v roce 2001 ve Vídni, ale ten rok si nepamatuji přesně. Kromě toho mám ve sbírce několik titulů přeborníka republiky s Meteorem České Budějovice a úspěšné období prožívám i nyní v Rakousku.