V Rožnově byl k vidění divácky atraktivní duel s řadou šancí. Domácí kouč Milan Pancíř sportovně uznává, že o poznání víc jich měly hráčky v sešívaných dresech, a proto si po zásluze vezly do Prahy skalp tradičního rivala.


„Slavia měla daleko víc vyložených šancí, které sice neproměnila, zato skórovala po našich hrubých chybách v obraně,“ poznamenal budějovický kouč a doplnil, že kdyby pozemkářky byly v koncovce efektivnější, zápas by skončil tak 9:3 pro Slavii.


Domácí hokejistky mohly děkovat výborné brankářce Morové. Nebýt jejích zákroků, vyhrál by obhájce stříbra výraznějším rozdílem. „Slavia tentokrát byla lepší,“ přiznává Pancíř, jenž měl k dispozici kompletní kádr. „Celkově se dá říct, že máme na to, abychom předváděli lepší hru. Ale proti tak dobrému soupeři platí, že hrajete to, co vám dovolí – a Slavia v sobotu hrála velmi dobře . . .“

Doma s Bohemkou

Tuto sobotu Meteor ČB zůstane v extralize na domácí rožnovské umělce, kde přivítá od 10 hodin Bohemians.


Prohraný duel trenérovi naznačil, na co se zaměřit. „Musíme lépe pokrýt střed hřiště, tam nás Slavia přehrála. A také se sžít se systémem 4 – 4 – 2, který jsme hráli ve druhém poločase a hráčky na něj nejsou moc zvyklé,“ uzavřel kouč Milan Pancíř.