Volejbalová extraliga už rozehrála předkolo. Proti sobě v systému na dvě vítězství stojí týmy ze 7. - 10. místa z tabulky po základní části. Domácí týmy naplno využily výhodu domácí palubovky. Napínavé utkání se odehrálo v Odoleně Vodě, kde Beskydy už už sahaly po první výhře v sezoně na palubovce soupeře. Volejbalisté Aera však bojovným výkonem v koncovce čtvrtého setu hrozbu prohry odvrátili a tie-break byl už plně v jejich režii. Kladenští Orli měli sice proti Brnu pomalejší rozjezd, avšak jejich výkon měl stoupající tendenci, která vygradovala ve třetím setu. Volejbalisté Jihostroje skončili v dlouhodobé soutěži druzí, na svého soupeře pro čtvrtfinále teprve čekají.Miguel Angel de AmoMiguel Angel de AmoZdroj: Deník/ Jan Škrle

"Z našeho pohledu by nám nejvíc vyhovovalo Brno," nechal se slyšet trenér René Dvořák, který ale uvažuje naprosto reálně: "Vyjde na nás nejspíš Odolka nebo Kladno, tam je to asi úplně jedno," nechce kouč Č. Budějovic dál spekulovat.

Předkolo play off, první zápasy:

AERO Odolena Voda - Black Volley Beskydy 3:2 (24:26, 25:22, 24:26, 31:29, 15:5).

Kladno volejbal cz - Volejbal Brno 3:0 (26:24, 25:20, 25:8).