Prezidentský pár zastavil v areálu sportovního tábora v Hořicích na Šumavě cestou z Českého Krumlova směrem k místnímu amfiteátru druhý den své návštěvy Jihočeského kraje. Že se něco chystá, více než stovka mladých sportovců na táboře brzy vytušila, ale příjezd Petra Pavla s manželkou Evou byl pro děti do poslední chvíle utajený.

Když dorazily limuzíny a v ní prezident, děti byly v úžasu a radostně si užívaly vzácné okamžiky. Vzácnou návštěvu doplnil také Jihočeský hejtman Martin Kuba. Naděje klubu bojových sportů Gladiators gym hostům ukázaly své dovednosti a také s hlavou státu prohodily pár vět či se s ním vyfotografovaly.

„Návštěvy pana prezidenta i jeho manželky si moc vážíme. Pro děti i nás všechny to byl velký zážitek a věříme, že se mu s námi také líbilo,“ uvedl šéftrenér Gladiators gymu Michal Novák.

Prezident neodjížděl z tábora s prázdnou. Jako dárek dostal čestný černý pás Taekwon-do, který mohou nosit pouze ti nejzkušenější a nejlepší bojovníci. Převzal také posvátný mongkon pro bojovníky thajského boxu.

„Abych od teď nedostával také pozvánky rovnou do ringu,“ glosoval dobře naladěný prezident České republiky Petr Pavel.

Hlava státu se účastníky tradičního sportovního kempu rozloučila společnou fotografií a zanechala ve všech přítomných velmi pozitivní dojem. Na návštěvě ho navíc doprovázel ještě hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba, kterému také patří poděkování za účast a podporu.

Sportovní tábor v Hořicích na Šumavě se letos koná již podevatenácté. Pro děti jsou kromě tréninků bojových sportů vždy připravené i hry v přírodě, soutěže a zážitky. Ten letošní byl díky setkání s prezidentem opravdu výjimečný.