Semifinále mezi Jihostrojem ČB a Kocoury z Příbrami začalo českou státní hymnou v podání trubačů z Vimperka. „Hrajeme volejbal pro lidi, jsem rád, že hned při prvním zápase byla příjemná atmosféra," uvedl spokojený kouč Jihostroje Jan Svoboda.

V sympatickém duchu dodal: „Věřím, že přijde hodně lidí i na zápasy v Příbrami."
Semifinálová série pokračuje už v pondělí (od 20.10) a v úterý (18.00).

Jihočeši vyhráli oba zápasy. Do obou vstoupili soustředěně, hladově po výhře.
Mistr předváděl v úvodním duelu krásné zákroky v poli (Michálek), na síti se dařilo Sukubovi. „Michal Sukuba byl nejlepším hráčem zápasu," shodli se oba trenéři.

Budějovický blokař viditelně přidal na rychlosti, zdá se, že to prospělo razanci jeho úderů i ostatním spoluhráčům, kteří se zapojují do útočných kombinací.

Do útoku se zapojil i nahrávač Habr a mečbol chytrým lobem proměnil Rojas.
První střetnutí o postup do finále sledovalo 1200 nadšených diváků.

Včera Jihostroj od začátku plnil roli favorita, vyvíjel tlak výborným servisem, a pak lépe bránil 25:17. Další set v koncovce získali po boji Kocouři – 28:30. I v dalším setu ztratili Jihočeši stav 20:12, ale koncovku tentokrát zvládli. Příbram dotáhla duel do 5. setu, v něm Jihostroj zabral – 15:11.

Hlasy po zápase:

Trenér Jan Svoboda, Jihostroj: Vydřené vítězství, jsme za něj rádi. Příbram výrazně zlepšila útočnou sílu hlavně na kůlu a k tomu se přidal fantastický výkon Patuchy.

Trenér Petr Brom, Příbram: Dneska jsme hráli líp. Budějovice jsme dostali pod tlak, ale projevila se jejich větší útočná síla. Dokázaly ztrátovat, my jsme v pátém setu za stavu 11:11 měli problém na přihrávce a toho takový soupeř dokázal využít. Musím ale kluky pochválit za snahu a bojovnost. Série se přesouvá do Příbrami, už se těším.Fakta z utkání:

V pátek Jihostroj ČB – VO Příbram 3:2 (17, -28, 22, -18, 11), rozhodčí Rychlík, Činátl, diváků 1320. Čas: 131 minut. Série: 2:0.
Jihostroj ČB: Habr, Kriško, Mach, Sukuba, Rojas, Pláteník – libero Michálek (Zapletal, Fila, Sobotka, Novotný). Trenéři Svoboda a Pochop.
Příbram: Sládeček, Leikep, Bezděka, Čížek, Moník, Patucha, libero: Švejcar (Kuchař, Pekárek, Anděl, Málek). Trenér Petr Brom.
1. zápas ve čtvrtek: 3:0 (20, 19, 23), čas: 83 minut, rozhodčí: Renčín, Krtička, diváků 1200.
Jihostroj ČB: Habr, Kriško, Pláteník, Rojas, Mach, Sukuba, libero: Michálek (Zapletal, Novotný). Trenéři Svoboda a Pochop.
VK Kocouři Příbram: Pekárek, Leikep, Bezděka, Čížek, Moník, Patucha, libero: Švejcar (střídali Sládeček, Málek, Anděl).
Trenér: Petr Brom.