ČPM je soutěží I. kategorie, které se mohou zúčastnit řádně registrovaní členové ČSS, sportovci do 18 let věku, kteří museli splnit schválené limity, aby mohli na tomto kole startovat. Uspořádáním tohoto kola je pověřen Sportovně střelecký klub Borek, který ve spolupráci s Jihočeským krajským sdružením ČSS a Sportovně střeleckým klubem Stromovka České Budějovice toto kolo organizuje.

"Na programu je celkem pět disciplín v jednotlivých kategoriích. Střlet budou dorostenci a dorostenky."

Davida Popoviče čeká velký zápas kariéry
Davida Popoviče čeká hlavní zápas večera. Bude to boj

Vypsané kategorie jsou tyto: sportovní malorážka 60 ran, sportovní malorážka 3x20 ran, vzduchová puška 40 ran, vzduchová pistole 40 ran, sportovní pistole 30+30 ran.

Na střeleckých stanovištích se objeví 135 střelců z 34 střeleckých klubů z území české oblasti. "Pro moravské kluby probíhá ve stejném termínu kolo v Ostravě." Nominaci závodníků potvrdila sportovně metodická komise Českého střeleckého svazu. Nejvíce střelců obsadí svá střelecká stanoviště v sobotu, kdy jsou na programu čtyři disciplíny. Zahájení prvních směn je v devět hodin. Předpoklad ukončení střelby je okolo sedmnácté hodiny."

Na startu budou i medailisté z LODM v Olomouckém kraji. "Přijďte se podívat na naše talenty a budoucí medailisty z evropských a světových šampionátů," vzkazuje Voldán.