Hrát se bude o hodně. O postup do čtvrtfinále evropského Poháru CEV. Při vhodné konstelaci výsledků se může stát, že v další fázi soutěže na sebe narazí dva české týmy. Karlovarsko a Jihostroj. "Víme o tom," pousmál se nad dotazem trenér Karlovarska Jiří Novák. "My bychom museli být třetím nejlepším nepostupujícím, Jihostroj by se musel probojovat přes Maaseik," vysvětlil kouč Karlových Varů, které hrají Ligu mistrů. "Ty varianty tam jsou." Vzhledem k matematickým propočtům to může znít poněkud bláznivě, ale úplně nereálné to není…

Jihostroj má k postupu dost daleko. Zatím. Musí svého soupeře porazit 3:0 nebo 3:1 a pak ještě musí zvládnout zlatý set. "Naladili jsme se dobře v Beskydech," shodují se Jihočeši. Poslední extraligový zápas byl z jihočeského pohledu koncertem. Pro nahrávače Girauda a jeho útočníky. "Bylo jasně vidět, že Jihostroj stabilizoval výkon, ostatní volejbalisté se sehráli s nahrávačem, Budějovice mají velikou sílu," myslí si trenér Beskyd Michal Provazník. Maaseik ale bude jiná výkonnostní kategorie. Prim tam hraje český smečař Bartoš. "Barty," rozzářil se bývalý kapitán české volejbalové reprezentace Aleš Holubec, který také v Maaseiku hrával. "Barty je stabilním smečařem týmu a v Budějovicích určitě nastoupí."

Jakub Houra v tělocvičně Field gym v Českých Budějovicích
Máte chuť na posilování ve tři ráno? Proč ne! S vicemistrem republiky v MMA

Naději Jihostroji dává velmi dobře zvládnutý duel v Belgii. Jihostroj vedl ve 4. setu 14:10. Škoda, že se nepodařilo dotáhnout zápas do tie breaku.

Podle dostupných zpráv se zdá, že se naplno do tréninku vrátil blokař Oliver Sedláček, kterého z profesionálního sportu na čas vyřadilo zranění zad. Také on by mohl svému týmu pomoci. Trenér Zach a jeho hráči ale spoléhají na úplně jiného hráče. Na jiného pomocníka. Na diváky! "S Karlovarskem byla skvělá atmosféra, věříme, že naši fanoušci zase přijdou, pak se to každému soupeři hraje špatně," říkal smečař Martin Licek. A trenér Zach jen přikývl hlavou: "V bojovné atmosféře před plnou halou hrajeme o hodně procent lépe. Doufáme, že bude zase plná hala." Ve zmiňovaném zápase s Karlovarskem padl návštěvnický rekord této sezony. Dokážou Jihočeši vyprodat Sportovní halu i na Pohár CEV?