Parkour, paddleboard, spikeball, veslování, volejbal, fotbal, cyklistika nebo běh vč. horského půlmaratonu. To je jen část sportovního vyžití, které na návštěvníky čeká. Startuje Lipno Sport fest 2021. "Bude nejdelší v historii," přikyvuje jeho organizátorka Kateřina Neumannová.

Festival začne 14.8. skončí až 29.

Chybět nebudou zajímavé workshopy, náborové programy pro děti nebo soutěže pro celé rodiny. Právě pro ně je lipenský rodinný areál nejlepším místem na aktivní prázdninový program.

Atraktivní program zahájí závody dračích lodí. Jubilejní 10. ročník odstartuje Národní pohár dračích lodí, ve kterém změří síly jak ostřílení sportovci, tak veslaři amatéři i úplní začátečníci. „Největší výhodou celé akce je, že si na jednom místě zasportují jak vrcholoví, tak amatérští sportovci. Chlapci sportují s děvčaty, děti s dospělými, a navíc vše probíhá v nádherném prostředí lipenské přehrady a šumavského lesa,“ těší Kateřinu Neumanovou, která bude i letos spoluorganizátorkou a aktivní účastnicí celé akce. „Já osobně už se nemůžu dočkat všech mých kamarádů sportovců, se kterými se na Lipně pravidelně potkávám. Dlouho jsme navíc sportovat nemohli, zažívali jsme těžké časy, a proto nás všechny moc těší, že této skvělé sportovní akci zůstali věrni nejen naši olympionici, ale taky partneři.“

Nabitý bude sportovní program od prvního dne. Třeba hned ten úvodní nabídne mj. testování elektrokol, štafetový závod v běhu a vernisáž výstavy „Voda a civilizace“. Kdyby snad někomu v průběhu festivalu docházela energie, baterky pomůže dobít na třech ČEZ Energy festech v termínech 14. 8., 20. a 27. 8., na kterých vystoupí mimo jiné Mig 21, David Koller a skupina Tata Bojs. "Akcií bude skutečně hodně, objeví se i olympionici z Tokia," slíbil při představení programu Martin Dvořák.

Vstup na koncerty bude opět, jak je na Lipno Sport festu zvykem, zdarma. "Stejně jako sportovní program festivalu".