První duel sehrál tým trenéra René Dvořáka v úterý v Příbrami. Domácí vyhráli 3:2, hrálo se do třiceti bodů: Příbram - Jihostroj 3:2 (-18, 28, 23, 28, -24).  „Následně se představíme jedenadvacátého srpna v hale Odolena Vody.“ Na první utkání na domácí palubovce se mohou fanoušci těšit 25. srpna. „To přivítáme ve Sportovní hale ambiciózní Lvy Praha.“ Pražský celek bude soupeřem Jihostroje také v prvním domácím utkání základní části 8. října.

Trenéři budou v přípravných zápasech zkoušet různé herní varianty i tréninková cvičení, a proto se nebude pokaždé jednat o klasický zápas na tři sety.

Pozornost bude upřena zejména na nové tváře, které se předvedou trenérům i fanouškům. „Hrát se bude na zbrusu nové palubovce,“ připomíná Mayer.

Podlaha byla rekonstruována poprvé od povodní v roce 2002.

Po příjezdu Filipa Stoiloviče ze Srbska je kádr Jihostroje už téměř v kompletním složení. „Chybí nám ještě španělský nahrávač Miguel De Amo, který se kvůli reprezentačním povinnostem připojí k týmu na začátku září,“ konstatoval trenér Jihostroje René Dvořák.

Jihočeši mají naplánováno šest přípravných utkání a dva turnaje. Fanoušci Jihostroje se mohou těšit také na 27. srpna, kdy Č. Budějovice odehrají doma duel s Příbramí. „A zatím nepotvrzený je domácí přípravný zápas s Odolenou Vodou.“ Tento zápas je v předběžném plánu osmého září.