"De Amo odmítl národní tým Španělska. Poprvé absolvuje přípravu s Jihostrojem," potvrdil tiskový mluvčí klubu Matěj Mayer.

Volejbalista Miguel de Amo si po náročné sezoně rozhodl dopřát zasloužený odpočinek. Potřeboval se vymanit z rutiny a jít do nové sezony s čistou hlavou. Po letech tak odmítl reprezentovat Španělsko a poprvé je v přípravě s českobudějovickým Jihostrojem, která odstartovala 4. srpna.

Rodák z Madridu tráví léto ve svém domě v Málaze. „Málaga a celkově jih Španělska je ideálním místem pro odpočinek a vychutnávání letního počasí,“ pochvaloval si Miguel de Amo, který ve svém domě během letních měsíců přivítal i spoluhráče Ondřeje Piskáčka. Během letní pauzy si našel čas také na návštěvu své rodiny, která žije v Madridu. „Byl jsem taky na Kanárských ostrovech na beachvolejbalovém turnaji. Hrál jsem v týmu s mým bráchou, se kterým jsem nehrál ve dvojici nějakých patnáct let. Takže jsme si to užili,“ vypráví.

V mezisezonním období nechtěl náročný program a soustředil se především na načerpání sil po těžké sezoně. „Chtěl jsem dát odpočinout hlavě. Po minulé sezoně jsem byl psychicky vyčerpaný a potřeboval jsem úplný restart mysli. Takže jsem se věnoval jiným sportům a občas si zahrál beachvolejbal. Chtěl jsem opustit běžnou celosezonní rutinu, abych mohl zahájit novou sezonu s čistou hlavou. Doslova od nuly,“ vysvětluje španělský špílmachr, který musí během vypjatých situací na hřišti neustále zachovávat soustředěnou hlavu.  

I přesto však zůstával Miguel de Amo v tréninkovém procesu, který je pro profesionálního sportovce i mimo sezonu nezbytný. Plnil plán, který měl sestavený na míru od kondičního trenéra Jihostroje Jakuba Kaluse. „Kuba mi udělal plán na rozvoj pohyblivosti, kterou jsem vnímal jako můj největší nedostatek v minulé sezoně. Myslím, že se mi povedlo na mobilitě zapracovat,“ říká nahrávač, který se chystá už na čtvrtou sezonu v českobudějovickém dresu.  

Mezitím sledoval dění na přestupovém trhu a změny v kádru, které provedl českobudějovický klub, ho potěšily. „Myslím, že jsme posílili velmi slušně. Přišli k nám mladí hráči, kteří se mně samotnému líbili už od doby, co jsem začal hrát českou extraligu. Je před námi další sezona, ve které budeme mít hodně silný tým,“ hodnotí Miguel Ángel de Amo. I jeho názory na nově příchozí hráče a jejich začlenění do týmu vedení Jihostroje zajímaly.