Jedním z jejích vrcholů byl druhý závod mistrovství republiky v motokárách, kterého se zúčastnily téměř dvě stovky závodníků. „Závod jsme organizovali spolu s Czech Kart Open, což je klub, který šampionát zastřešuje. Zabezpečení samotného závodu je ale na nás,“ vysvětluje předseda píseckého klubu Václav Kudrle. „Sto devadesát čtyři účastníci, to je krásné číslo. Všechny třídy byly velice dobře obsazeny. To bylo perfektní,“ chválí si.

Za velkým počtem účastníků stojí i spojení mistrovství republiky s Pohárem Autoklubu. „Dřív se oba seriály jezdily zvlášť. Z důvodu šetření nákladů se mistrovství i pohár spojily. Náklady jsou čím dál tím vyšší, takže je to rozumné řešení,“ ocenil.

Připravit tak velký závod ale není nic jednoduchého. „Stojí za tím obrovské úsilí našeho pořadatelského týmu, abychom byli schopni takový závod uspořádat. Museli jsme dolajnovávat část dráhy a startovní rošt, posekat trávu a nachystat celou řadu dalších věcí. Ale jsme moc rádi, že k nám piloti přijeli v takovém počtu a rádi se vracejí na náš okruh, který má proti ostatním své kouzlo,“ zdůrazní. Pořadatele trochu potrápilo také počasí. „V pátek i v sobotu pršelo, ale zvládli jsme to.“

Co Písecké dlouhodobě tíží, je otázka hlukových aspektů. „Chceme vstoupit v jednání s Jihočeským krajem a také městem Písek, abychom začali řešit protihluková opatření. Musíme analyzovat protihlukovou studii, jak náš areál odhlučnit,“ říká. „Není to jenom o sportu. Další věc je, že náš organizační tým stárne. Je velký problém shánět mladé lidi jako traťové komisaře, i když je tato činnost zaplacená,“ posteskne si.

Dnes se na Hradišti jede mezinárodní mistrovství Rakouska v supermotu. Tím letošní sezona v Písku z hlediska větších závodů končí. „Kvůli koronaviru jsme letos neodjeli jeden závod mistrovství republiky malých motocyklů, ale všechno ostatní ano. Budeme se snažit udržet a zhruba ve stejném stylu uspořádat závody i příští rok,“ ujišťuje.