Již v pátek odstartuje v 16.30 na českobudějovickém výstavišti 37. ročník Rallye Č. Krumlov, který bude třetím podnikem mezinárodního mistrovství republiky.

Početná divácká obec je samozřejmě nejvíce zvědava na hvězdy šampionátu Krestu, Pecha nebo Valouška, ale opomenout nelze ani nemnoho domácích jihočeských zástupců.

Za jeden ze svých vrcholů sezony považuje jihočeskou soutěž českobudějovický Jan Jinderle z týmu JAS Motorsport, který startuje už druhý rok s Hondou Civic 1.6 VTi. „Když ne úplný vrchol, tak je to pro nás určitě hodně prestižní soutěž,“ přikývne zkušený pilot, jenž pojede s číslem 77.

Trať letošní soutěže se od té loňské dost liší. „Především se spojil Svatý Ján s Kohoutem. To mi vyhovuje, protože mám radši delší erzety. To platí samozřejmě i o Malontech, které považuji za svou vůbec nejoblíbenější rychlostní zkoušku,“ tvrdí.

Centrum rallye se letos přesunulo na českobudějovické výstaviště. „Jsem Budějovičák, takže jsem za to samozřejmě rád. Omezily se přejezdy a na výstavišti je dobré zázemí. Určitě nám to vyhovuje,“ pochvaluje si.

V Jinderleho třídě N2 je přihlášeno šest posádek. „Na sprintech bývá kolem deseti. Většinu soupeřů znám, pouze obhájce titulu Dunovský sprinty nejezdí,“ říká Jinderle, jenž by chtěl se spolujezdcem Lukášem Lecem zaútočit na stupně vítězů. „Měl by to být reálný cíl,“ věří.

Letos nastoupil zatím jen jednou, ale Rallye Lužické hory nedokončil kvůli technickým problémům. „Měli jsme závadu na eletroinstalaci a k tomu nám ještě praskla poloosa. Byl to nepovedený víkend. Už je ale všechno v pořádku a v Krumlově si chceme spravit chuť,“ vzkazuje soupeřům. „A předem bych chtěl poděkovat našim skalním příznivcům za podporu, které si moc vážíme.“

Největším tahákem soutěže budou určitě dvě divácké supererzety na výstavišti. První startuje v pátek v 16.30, druhá v sobotu ve 12.27. Jejich součástí bude opět Rallye Legend Show, kde se představí mj. vozy Ford RS 200, Lancia 037 nebo Škoda 130 RS. „Legendy pojedou zkrácený program soutěže. Na výstavišti pojedou vždy před a po ostré rychlostní zkoušce,“ upřesňuje hlavní pořadatel Jan Bláha.