„Pro nás je to velký úspěch, český pohár nehrajeme každý rok a naše vzpomínky se upínají k prvnímu ročníku. Před šestnácti lety se nám podařilo tuto soutěž také vyhrát,“ lovil v paměti trenér Poličky František Švec.

Triumf Poličky nebyl překvapením. Například vedoucí pořádajícího Tex–Coloru považoval bronzový tým celostátní ligy za favorita turnaje. „Je pravda, že konkurence letos nebyla nejsilnější a nejlepší týmy se poháru nezúčastnily, takže papírově, podle postavení v první lize, jsme byli tak trochu favorité,“ připustil kouč Poličky František Švec, jehož tým ve finále zdolal Tex–Color 3:1, a potvrdil tak papírové předpoklady. „Jsem rád, že tuto úlohu se nám podařilo splnit. To ale neznamená,že úroveň poháru byla slabá. Jak zbylé celky s první ligy,tak mužstva s krajských lig předváděla solidní sálovku, a zejména obě Budějovická mužstva na sebe upozornila kvalitní hrou,“ pochválil kouč vítězů jak finalistu Tex Color, tak Orth – Med, účastníka okresní soutěže, s nímž ve skupině ještě 12 vteřin před koncem o gól prohrával! „Pro nás to byla letos super sezóna a po třetím místě v celostátní lize a vítězství v českém poháru se nebojím říct, že jedna z nejúspěšnějších v celé naší historii,“ radoval se v Č. Budějovicích lodivod Novabriku Polička.

Spokojen nakonec byl i domácí Tex–Color, který si potajmu dělal na pohár zálusk. Přinejmenším cítil větší šanci než obvykle. „Druhé místo je dobré, samozřejmě je bereme. Musím uznat, že Polička byla ve finále o něco lepší. Vítězství si zasloužila, byla nejlepším týmem, který tam hrál,“ konstatoval objektivně vedoucí Tex – Coloru Ladislav Štěpánek a připomněl, že jeho celek se s Poličkou potkal v turnaji hned dvakrát. „V prvním zápase ve skupině jsme na ni měli a remíza by asi byla spravedlivá, protože utkání bylo vyrovnané. Ve finále už Polička byla po celý zápas lepší, my jsme pořád tahali za kratší konec,“ uznal Ladislav Štěpánek.

Potěšilo ho, že Tex–Color v konfrontaci s ligovými týmy držel krok. „Odehráli jsme s nimi vyrovnané partie, Jilemnici jsme dokonce přehrávali, a kdybychom s ní vedli čtyři pět jedna, tak nikdo nemohl říct ani slovo. Akorát jsme si na konci utkání sami zkomplikovali,“ poznamenal k semifinále (3:2).

Nejlepší tři týmy při slavbostním vyhlášení pořadatelům za vydařený turnaj zatleskaly. Jejich úsilí ocenil i předseda VV ČFSF Zdeněk Říha a šéf jihočeské sálovky Luboš Vlnatý. „Myslím, že manšafty byly spokojeny, pochvalu jsme dostali i od vedení sálovky, byl zorganizován v pořádku,“ cení si Ladislav Štěpánek kladných ohlasů, ať už z řad hráčů či funkcionářů.

Individuální cenu pro nejlepšího brankáře získal Richard Suchý, opora Tex – Coloru, hráčem Matěj Slováček (Polička) a střelcem Miroslav Král z Jilemnice, jenž k 17 ligovým trefám přidal v hale Lokomotivy šest pohárových. Další pořadí střelců: 5 – Slováček (Polička), Soukup (Bombarďáci Větřní), 4 – Blažek, Kolář (oba Tex – Color ČB), 3 – Koudelka (Polička).