Prohra na severu Moravy Jihočechy mrzí dvojnásob, neboť Ostravané se potýkali s velkou marodkou. Lvům však nevyšel nástup do druhé půle. V poločase prohrávali 31:28, ale Moravanům stačily na začátku druhé půle pouhé čtyři minuty, aby navýšili své vedení na dvacetibodový rozdíl.

Výpadek v této části zápasu již Lvi napravit nedokázali a na první vítězství na palubovce soupeře stále čekají. Zcela o něčem jiném je to však v jindřichohradeckém domácím prostředí. Lvi ve vlastní hale dokázali zvítězit v posledních třech utkáních a nic jiného než vítězství si nepřipouští ani v dnešním utkání s Ústím. Na severu Čech však Jihočeši prohráli 81:71 a Severočeši jistě nebudou lehkým soupeřem.

Boj jihu proti severu začíná v 19 hodin a půjde v něm o hodně.  „Nečeká nás nic jednoduchého. V Ústí vyměnili trenéra,  posílili kádr a budou na nás jistě nažhavení. My jsme však favority a tuto roli přijímáme. Opět budeme spoléhat na výtečné publikum, které nám v domácích zápasech nesmírně pomáhá," zve fanoušky trenér Karel Forejt.