Hrálo se na dvou hřištích v tréninkovém areálu slavného Feyenoordu ve dvou skupinách: v té první byly Německo, Lucembursko, Nizozemsko, Řecko a Irsko, ve druhé Velká Británie, Česko, Belgie, Rumunsko a Francie.

Češi ve skupině: – Británie 2:3 (2:1), Opic, Andrlík, – Belgie 4:0 (1:0), Knop 2, Šafr, Ditrich, – Rumunsko 1:0 (0:0), Dolejší, –Francie 0:1 (0:1), Pliska.

„Náš tým tudíž postoupil do semifinále z druhého místa a čekal nás vítěz první skupiny Německo,“ psal ve své zprávě pro Deník asistent reprezentačního trenéra Jiří Hošna.

Utkání v základní hrací době skončilo 1:1 (0:1, gól Opic), takže po prodloužení 2x10 minut se kopaly penalty. „Ty rozhodla až jedenáctá série, bohužel jsme podlehli 7:8,“ litoval Hošna a dodal, že v duelu o bronz Češi dvěma góly Opice porazili Řecko 2:0 (1:0).

Ve druhém semifinále Británie porazila Řecko 3:1.

„Ve finále stejně jako před čtyřmi roky v Irsku vyhráli po remíze 3:3 šťastnější Němci na penalty 4:3. Pořadí na prvních třech místech je tudíž stejné a svědčí o tom, že čeští profesionální hasiči patří ve fotbale do evropské špičky,“ vyzdvihl Jiří Hošna a doplnil, že ESF přijala českou kandidaturu na XI. ME profesionálních hasičů v roce 2013.

Konečné pořadí: 1. Německo, 2. Británie, 3. Česko, 4. Řecko, 5. Francie, 6. Irsko, 7. Nizozemsko, 8. Rumunsko, 9. Belgie, 10. Lucembursko.