Hosté přicestovali na jih Čech po strastiplném putování pohárovou Evropu, postup do semifinále Challenge Cupu jim ale náležitě zdvihl sebevědomí. Jan Hadrava skvěle podával i útočil a Dukla šla do vedení 1:0 na sety.

Diváci se  skvěle bavili kvalitním volejbalem, Liberečtí šli znovu do vedení, jenže domácí trenér promíchal sestavu, nasadil do ní Kriška a Habra, a karta se začala otáčet – 25:21.

Probudili se i skvělí fanoušci na tribunách, na šlágr kola jich dorazilo 1500. Ve výborné atmosféře kraloval vysoko nad sítí smečař Jihostroje Tomáš Fila a míchat se sestavou musel trenér Liberce Michal Nekola. Jemu se ale rozjetý domácí celek zastavit nepovedlo -  25:19.

Jako by Severočechům docházel dech, k nejlepšímu výkonu v dresu Jihostroje v sezoně se rozehrál univerzál Michal Kriško. Osud šlágru kola vzal do svých rukou smečař Fila, který zakončil duel přímým bodem ze servisu – 25:22.

Náskok Liberce se v čele tabulky ztenčil na jediný bod.

Oba soupeři se už v pondělí střetnou v semifinále ČP.

Jan Svoboda (Jihostroj Č. Budějovice): „První set jsme prohráli na příjmu, pak se otočily karty. Byl to dramatický zápas, férový, musel se líbit divákům. Všichni se na důležité zápasy připravují na sto procent, všichni do toho jdou i přes bolístky a nemoci. Novotný byl na tréninku v pořádku, proto byl v základní sestavě. Extraligový zápas na pohárové semifinále nebude mít vliv, v Mladé Boleslavi se začne nový zápas. "

Michal Nekola (Dukla Liberec): „Bylo to hodně o servisu. Dařil se nám do půlky druhého setu. Pak jsme začali kazit, domácí útočili lehčeji, bohužel soupeř přitlačil, proto se zápas otočil. Únava z cestování náš výkon neovlivnila. Pondělní pohár pro nás bude mírně výhodnější, protože Budějovice nebudou mít výhodu domácího prostředí. Chceme vyhrát Český pohár."

Jihostroj Č. Budějovice – Dukla Liberec 3:1 (-21, 21, 19, 22), rozhodčí Hudík, Kovář, čas: 107 minut, diváků 1523.

Jihostroj Č. Budějovice: Zapletal, Novotný, Rojas, Fila, Mach, Sukuba, – libero Juračka (Michálek, Kriško, Habr). Trenéři: Svoboda, Pochop. Dukla Liberec: Řezníček, Hadrava, Burrow, Hýský, Staněk, Zajíček – libero Kopáček (Kaminski, Démar, Vodvárka, Správka). Trenér Michal Nekola.