Jihočeský rallyekrosař Ondřej Smetana prožil v ME třídy Super 1600 skvělou sezonu.
Užil si v ní dokonce umístění na podiu…
„Cíl je splněný," přikyvuje mladý muž, pro kterého je každý úspěch další velkou výzvou a motivací.
Před sezonou se v týmu mluvilo o elitní desítce.
„Uvažovali jsme o osmičce, abychom se udrželi ve špičce." To se povedlo.
Dokonce se podařilo konkurenci zaskočit. „Zajížděli jsme finále, dokázali jsme být na bedně, sezona byla super," rekapituluje pilot z Hluboké nad Vltavou velmi úspěšné období. Úvod roku sice přinesl dílčí technické problémy, všechny se ale podařilo zdárně vyřešit. „Škoda, že jsme na konci nebodovali ve Francii," připomíná okamžik, kdy dokonce ještě žila šance být v celkovém pořadí „na bedně".
Nejraději z roku 2014 bude ambiciozní a talentovaný Jihočech vzpomínat na atraktivní závod ve Švédsku. Seveřané vůbec nejsou chladní. Naopak. Rallyekros milují. Bleskurychle si zamilovali i plavovlasého Jihočecha.
„Vyhrávali jsme od volného tréninku až do konce," popisuje Ondřej Smetana. „Po kontaktu s ruským jezdcem to bohužel nevyšlo na první místo, ale celý víkend jsme byli nejrychlejší, na tak velkých závodech, jako jsou ve Švédsku, to je obrovský úspěch."
K švédské trati dorazilo celkem 35 000 diváků!
„Je to obrovská show, vyhrát právě tam, být na bedně, je super pocit, je to naprosto super výsledek."
Ondra Smetana se rallyekrosem baví. „Je to koníček, ale také investice do budoucna," vysvětluje.
Po úspěšné sezoně se tým LS Racing chystá na tradiční zimní práci na technickém zázemí. Připravuje se základní přestavba auta. „Ještě máme Ford Puma, motor, převodovku bychom chtěli použít, přestavět do nové kastle Fiesty. Během čtrnácti dnů bych chtěl začít stavět dvě nová auta," odtajňuje smělé plány.
Jaké konkrétní vylepšení může tým přes zimu pro auto připravit? Po úspěšné sezoně jde především o detaily. „Maximálně si ještě můžeme pohrát s váhami, na zadní nápravě jsou maličko špatně, hlavně ale chceme auto připravit dřív než loni, abychom stačili testovat. Na začátku sezony bychom rádi objezdili nějaké tratě, zkusíme doladit podvozek, vesměs je to hlavně o tlumičích, právě podvozku, o trakci."
Sezona v roce 2015 ještě pevný kalendář nemá.
„Určitě bychom chtěli být na bedně, uvidíme, jak vůbec všechno bude, záleží samozřejmě na financích. To je všechno ve hvězdách. Letošní výsledek chceme vylepšit."