Volejbalisté českobudějovického Jihostroje vyrazili do Prahy. Nesehráli špatné utkání, ale na domácí Lvy nestačili. Hlavně v koncovkách jednotlivých setů. V té první Jihočeši na soupeře moc neztráceli. Set skončil nejtěsnějším možný servisem – 25:23.

Do Prahy s Jihostrojem nepřicestovaly dvě opory. Na marodce zůstali reprezentační blokař Sedláček a argentinský nahrávač Giraudo. Výborně je zastoupili nahrávač Piskáček a blokař Ondrovič. Přesto byla absence klíčových hráčů znát. V útoku brzy Nizozemce van Schieho, který se zatím v sezoně necítí moc komfortně, nahradil Michal Kriško. Kriško a Michálek drželi útočný prapor Jihostroje, jenže za koncovou čarou si v koncovce vzal míč Schouten, který ještě loni hrál v dresu Jihostroje a jeho bomby rozhdoly druhý set.

Za zmínku stojí trio Pražanů Tibitanzl, Todua, Schouten. Všichni tři startovali v extralize v českobudějovickém dresu, letos patří do kádru Lvů. Příjemně dobrou bilancí především v útoku překvapil blokař Martin Tibitanzl.

Třetí set byl dost podobný těm dvěma předchozím, Praha byla v závěru agresivnější.

Jihostroj čeká v čtvrtek od 18.00 domácí duel se Zlínem.

Lvi Praha – Jihostroj ČB 3:0 (23, 19, 19), rozhodčí Krtička, Rychlík. Jihostroj ČB: Piskáček, van Schie, Ondrovič, Sedláček, Michálek, Licek – libero Kovařík. Trenéři Dvořák a Mach (Kriško, Zelenka).