První zápas čtvrtfinále ČP volejbalistů měl velmi sympatickou diváckou kulisu. V ní se v úvodu víc dařilo domácím (25:19), kteří na post univerzála za zraněného Kriška vyslali mladíka Plevu. Trenér Karlovarska Petr Brom nechal odpočívat zkušené Sukubu a Rojase. V maratonské koncovce druhého setu nevyužily oba týmy několik setbolů, výhru slavili hosté – 27:29.

Karlovarsko vyhrálo i třetí a čtvrtý set, do odvety si odvezlo nadějnou výhru 3:1. Mistrovskému týmu se postup do Final Four vzdaluje.

Čtvrtfinále ČP, 1. zápas: Jihostroj Č. Budějovice – VK ČEZ Karlovarsko 1:3 (19, -27, -19, -21), čas: 103 minut, rozhodčí Němeček, Trumpeš, 501 divák.

Jihostroj ČB: Habr, Pleva, Sobotka, Mach, Michálek, Kuliha – libero Hupka. Trenér Jan Svoboda (Zapletal, Fila, Šulista). VK ČEZ Karlovarsko: Bartůněk, Loftesnes, Málek, Koláček, Szczerbaniuk, Mihajlovič – libero Pfeffer (Janků, Penčev, Sukuba). Trenér Petr Brom.