Sportovní hala v Českých Budějovicích by měla už brzy (po skončení mužské extraligové volejbalové sezony) ukončit provoz. Po její demolici by na stejném místě měla vyrůst nová, moderní hala, která by sportovcům nabídla dvě plochy. Větší s hledištěm a menší. Někteří fanoušci sportu se na nové sportoviště už moc těší, někteří ale jsou proti demolici. 

V rámci závodů v moderní gymnastice se přímo ve Sportovní hale v sobotu v pravé poledne podepisovala petice na zachování haly. Podle informací Deníku se měla konat protestní akce, ta se ale neuskutečnila. "Petice je za zachování stávající Sportovní haly," vysvětluje jeden z jejích iniciátorů Přemysl Horák (předseda TJ Pedagog České Budějovice).  V petičním výboru jsou Stanislav Rataj, Ludvík Fabián a Jan Novotný. Ani jeden z těchto tří ve 12.00 v hale nebyl, ale zastupovali je další inciátoři petice. V petici se píše: "Žádáme, aby byla zastavena předpokládaná demolice stávající Sportovní haly, aby byl zastaven záměr výstavby Centra halových sportů na tomto místě, aby se uskutečnila veřejná i odborná diskuze s cílem najít optimální umístění Centra halových sportů." 

Přemysl Horák doplnil: "Naším cílem je nebourat stávající Sportovní halu, ale postavit novou na jiném, vhodnějším místě."