Nejrychleji prokličkoval ulicemi Jindřichova Hradce tým Volker Wessels Mercxs. Závodníci i jejich ředitel Allard Engels měli z vítězství velikou radost. Rozdávali úsměvy, mávali fanouškům. "Okruh měří přesně tisíc sto metrů," pokračoval Hájek v popisu první etapy.

Úžasná atmosféra, v Jindřichově Hradci se závod moc líbíÚžasná atmosféra, v Jindřichově Hradci se závod moc líbíZdroj: Deník/ Kamil Jáša

Druhý v cíli byl tým, který dorazil do J. Hradce z USA. Američané startují pod názvem Team Novo Nordisk Deevelopment. Už z názvů jednotlivých družstev vyplývá, že jejich sportovní manažeři dbají převážně na výchovu mladých talentovaných hvězdiček. V minulosti Okolo jižních Čech startovali třeba Florian Senéchal nebp Josef Černý. Na přiloženém videu u tohoto článku se můžete přesvědčit, že v centru J. Hradce panovala skvělá atmosféra.

O tu se postarili partneři závodu včetně představitelů města J. Hradec a Nežárka Band - skupina, sympatická hudební skupina, která nezkazí žádnou legraci, a navíc skvěle hraje.

Třetí místo z úvodní etapy patří týmu Lotto Soudal Development Team.

Druhá etapa se pojede v pátek od 13.00 z Třeboně. "Kulturní program na náměstí začne o dvě hodiny dřív," doplňuje ředitel závodu Jan Hájek.

2. etapa: Třeboň / Nová Bystřice (10.9. 2021 - 143 km, začátek kulturního programu 11.00. Start závodu 13.00.