Když ve druhém setu Josef Polák esem posunul skóre už na 18:13, nebylo o vítězi pochyb. „Byl to takový hybrid,“ nechali se ke konkrétnímu servisu slyšet odborníci na tribunách. Reprezentační blokař zaroloval balon zápěstím a poslal ho do ostravského pole.

V utkání se objevily dvě zahraniční posily. Nahrávač Giraudo a univerzál Schie. Útočníci byli trpěliví, ze složitých pozic se dokázali do ostravské obrany dostat technickými údery. Skóre narůstalo, temperamentní hostující tým, který je ale složených z mladých hráčů, se sice bránil, jenže síla domácího týmu byla veliká.

Snad v koncovce druhého setu mohli Ostravští, které vede trenér Vlkolinský, pomýšlet na dílčí úspěch, trenér Dvořák ale včas vystřídal a set skončil těsným stavem 25:23.

Blokař Polák prokázal, že na kvalitě podávní v létě oprabdu hodně zapracoval, jeho rána znamenala ve třetím setu odskok už na 12:6. Jihočeši vyhráli i třetí set a do sezony vykročili bez závažnějších potíží. A hádejte, kdo celá zápas ukončil? Josef Polák esem!

Jihostroj ČB – Ostrava 3:0 (12, 23, 14), rozhodčí Velinov – Možnár, diváků 721. Jihostroj ČB: Giraudo, Schie, Polák, Sedláček, Licek, Stojlovič - Kovařík (Piskáček, Kriško).