První set nabídl nevídané drama. Jihostroj, který stále hraje bez Brazilce Carísia, si vypracoval setboly. Jenomže ani jedem nevyužil a domácí trestali. Vypadalo to, že se bude opakovat scénář z předchozích zápasů. Jenomže tentokrát se Jihočeši semkli. Emmer prokazuje, že dokáže odehrát v extralize výborný zápas. Jeho spolupráce s Luengasem při útoku středem ze zadní zóny je velmi dobrá a snese nejpřísnější měřítka.

Adina Kubičková. Velký talent české sportovní gymnastiky
Adina Kubičková je v devíti letech velkým talentem. Chce být jako Věra Čáslavská

Po ztracené první koncovce Jihostroj ještě přidal, druhý set vyhrál o čtyři body. Na kurtu se objevil van Schie, který nahradil Gonzaleze. jinak trenér Kowal držel "svoji" sestavu.

Českým Budějovicím se nepodařilo zachytit začátek čtvrtého setu. Hosté doháněli soupeře, jenže pak nabídli Liberci bod za špatné postavení a sen o zisku tří bodů se rozplynul.

V pátém setu českobudějovický Jihostroj pod taktovkou polského trenéra Andrzeje Kowala šel do vedení. Hodně vzruchu bylo kolem bodu na 6:4 pro hosty. Rozhodčí vyhodnotili údery dvěma rukama přes jako tahaný a přisoudili bod Jihočechům. Drama v koncovce tentokrát rozhodl servis Petera Ondroviče a úspěšný rána Nizozemce van Schieho. Jihostroj vyhrál 3:2. Chcete vidět volejbalistu, který se stal hercem? Najdete ho na tomto odkazu: herec.

Dukla Liberec - Jihostroj Č. Budějovice 2:3 (28, -21, -19, 18, -14), rozhodčí Krtička, Kovář. Jihostroj ČB: Emmer, Gonzalez, Taylor - Parks, Ondrovič, Luengas, Balabanov - libero Kovařík (van Schie, Leština).