Zápas začal Argentinec Giraudo esem, ale pak víc bodů přibývalo na straně hostů. Trenér Vojtěch Zach žádal o oddechový čas, Licka nahradil Stojlovič, skóre se postupně dorovnávalo. Jihostroj si pomohl blokem nad sítí, Aero výbornou hrou v poli. Hned úvodní set čtvrtfinále play off dospěl do vyrovnané koncovky. V ní fanoušci bouřili nadšením. Jihostroj vydržel psychicky náročnou přetahovanou a vyhrál 29:27. Úspěšný blok si připsal i Petr Michálek, hlavní postavou závěru setu ale byl slovenský blokař Peter Ondrovič.

Ondrovič pokračoval ve výborném výkonu i po změněn stran. Přidal účinné smečované podání, přidali se i jeho spoluhráči a z Jihostroje velmi rychle spadla počáteční nervozita. Trenér Vojtěch Zach navíc včas zastavil hrozící nápor soupeře, který už hrál bez univerzála Hladíka. Jak první set začal, tak Giraudo druhý skončil. Přímým bodem ze servisu.

A právě Argentinec byl ústřední osobností Jihostroje. Takticky pomohl i trenérovi, požádal i videochallenge. Úspěšně.

České Budějovice vstoupily do čtvrtfinále vítězně, druhý zápas série se bude hrát v pondělí v hale Aera, série se vrátí na jih Čech ve čtvrtek.

Jihostroj ČB - Aero Od. Voda 3:0 (27, 17, 18), rozhodčí Krtička, Dmejchal. Jihostroj ČB: Giraudo, van Schie, Polák, Ondrovič, Licek, Michálek - libero Kryštof (Stojlovič). Trenér Vojtěch Zach.