V Prachaticích o postup hodně stáli, ale zároveň dobře věděli, že boj o postup bude dost složitý. „Šance jsme cítili," přiznává lídr týmu i celé druhé ligy Milan Zaunmüller. „Boj o postup byl hodně vyrovnaný, ale řekl bych, že jsme postoupili zaslouženě."

Do play off vstupovali Prachatičtí ze druhého místa po základní části. „Mohli jsme být první, ale připravily nás o to dvě minuty, o které jsme přijeli po čekací době na zápas do Mladé Boleslavi, a domácí nám utkání bleskově skrečovali," usměje se už teď při vzpomínce na v té době nepříjemnou záležitost.

V semifinále vyřadili po třízápasové sérii Litoměřice. „Byla to možná těžší série než ve finále se Strakonicemi. Litoměřice byly černým koněm soutěže," míní čtyřiadvacetiletý hráč.

Očekávané jihočeské derby ve finále druhé ligy nezklamalo. „Bylo to derby se vším všudy. Vyhecované jako blázen," směje se Zaunmüller. „Byla tam spousta emocí, ale výsledek skončil tak, jak měl," je přesvědčen.

Strakoničtí v play off spoléhali na pomoc hráčů na střídavý start. „První zápas ve finále odehrál Polanský a pomohl jim k vítězství. Na rozhodující třetí zápas měli ještě domluveného Sojku z Vršovic, ale ten nakonec nepřijel. Pro soupeře to samozřejmě bylo oslabení, ale nám na druhou stranu chyběl zraněný Míra Němec, kterého nahradil  dorostenec Míra Bauer," připomíná   Zaunmüller.

První liga se v Prachaticích hrála naposledy před pěti lety.  „Určitě to pro nás bude dobrá zkušenost. Trošku nás mrzí, že se zatím nepodařilo získat žádnou posilu. Oslovili jsme trojici Havlík, Calta a Duspiva, ale ti všichni nakonec budou hrát ve Strakonicích, které první ligu koupily. V jednání je ještě jeden hráč, kterého bych zatím nechtěl jmenovat. Jasněji by mělo být do konce týdne," nechce být   Zaunmüller konkrétnější.

Podle našich informací se jedná o odchovance Jindřichova Hradce Filipa Korbela, jenž hraje a trénuje v pražském El Niňu. „Pokud by v Praze nebyla  možnost hrát první ligu, tak bych asi do Prachatic šel," připustil.

Korbel by tak případně doplnil Zaunmüllera a další trojici hráčů Petra Kaštánka, Davida Šimoníka a Miroslava Němce. „Cílem bude jednoznačně záchrana. Bude to těžké, ale chceme se o to pokusit. Budeme muset přidat i v tréninku, i když to nebude jednoduché, protože jsme rozeseti po celém kraji," uvědomuje si Milan Zaunmüller.

První liga se poprvé v historii klubu bude hrát také ve Strakonicích. Zklamání po  prohře ve finále druholigového play  off sice bylo obrovské, ale Strakoničtí to nevzdali a co se nepodařilo za zelenými stoly, vyřídili na diplomatickém poli. První ligu získali od béčka Králova Dvora.

Strakonický prezident klubu Vladimír Havlík sportovně uznal, že soupeř vyhrál finále zaslouženě. „Prachatice byly vyrovnanější. Nám chyběl v rozhodujícím duelu Sojka, který dostal ve Vršovicích oddílový trest a vedení klubu mu zakázalo za nás nastoupit," posteskne si Havlík.

V případě postupu ve Strakonicích počítali s návratem prezidentova syna Tomáše  Havlíka, jenž má za sebou extraligové štace v El Niňu Praha a Hradci Králové. „Hned po finále ale Tomáš prohlásil, že pomůže ve Strakonicích vyhrát i druhou ligu. Nakonec jsme ale  kvalitní manažerskou prací dokázali první ligu získat už pro příští sezonu," říká Havlík senior.

S béčkem Králova Dvora si Strakonice vyměnily soutěže. Za druhou ligu získaly první, ale samozřejmě s doplatkem. „Ten činil padesát tisíc korun, což pro nás byla zajímavá částka, protože v současných poměrech se za první ligu platí o dost víc," zdůrazní zkušený funkcionář.
Strakoničtí neváhali a do transakce šli. „Je fakt, že finanční rozpočet našeho klubu nám to neumožňoval. Hráči se k tomu ale postavili čelem a domluvili se, že částku zaplatí ze svých prostředků. Každý dal dvanáct a půl tisíce korun a první liga je u nás," oceňuje Havlík přístup týmu.

První ligu budou hrát Jiří Šulc a David Calta, kteří byli členy kádru i v letošní sezoně, dále již zmíněný navrátilec Tomáš Havlík a také Jan Duspiva, jenž se vrací z Vršovic.  Naopak nové angažmá si shání Jiří Krahulec.

Stejně jako v Prachaticích, tak i ve Strakonicích si pro sezonu dávají poměrně jednoznačný cíl. „Máme dost mladé mužstvo a první rok se chceme jednoznačně zachránit. Dáváme si postupné cíle. Co bude dál, se uvidí," tvrdí před prvoligovou premiérou Vladimír Havlík.