České Budějovice zvládly zápas extraligy volejbalistů v Ostravě. Vypadá to, že do tempa se dostává levoruký smečař Kaloyan Balabanov. Pomohl týmu kvalitní obranou, spolehlivě přihrával a co měl, to "složil". První set vyhráli Jihočeši 25:21, přesně stejně jako ten druhý.

Trenér Andrzej Kowal evidentně není příznivcem experimentů, základní sestava se moc nemění, v utkání nestřídá, není-li to vynuceno poklesem výkonnosti, prakticky vůbec. Základní šestka (plus libera) se tak chystá na důležité zápasy Ligy mistrů.

Brazilce na nahrávce získává na jistotě. S každou výměnou. S Peterem Ondrovičem se v průběhu zápasu jednou "nesešel" při rychlém útoku na síti, všechno si společně ještě před další výměnou vyříkali a jelo se dál.

Byl balon na zemi? Napište nám
Byl na zemi? Carísio skočil štiku. Zasáhl balon? Napište nám

Varovné jsou soupeřovy bodové série, kterou Ostrava získala třeba ve druhé polovině prvního setu. Naštěstí měl Jihostroj dostatečný bodový polštář. Podle dlouhých výměn, a neplatí to jen o utkání v Ostravě, se zdá, že polský trenér Jihostroje velmi pečlivě dbá na obranu. Na síti i v poli. A na trpělivost. Jihostroj si ve výměně zaútočí klidně dvakrát nebo třikrát. Mottem je neudělat nevynucenou chybu.

Ve třetím setu pustili hosté soupeře do vedení o pět bodů (!). Jihostroj sice skóre dotáhl, jenže právě Balabonov neuhrál v koncovce a nadšení domácí trestali: 28:26.

Ve třetím setu moc urovnaná hra nebyla, druhý mečbol Jihostroj proměnil a veze domů výhru 3:1.

Ostrava - Jihostroj ČB 1:3 (-21, -21, 26, -21), rozhodčí Krtička, Rychlík. Diváků 300. Jihostroj ČB: Carísio, van Schie, Balabanov, Luengas, Ondrovič, Taylor - Parks - libera Kovařík, Michálek (Leština). Trenér Kowal,