Vyzdvihnout jeden okamžik z pohárového utkání nejde. Momentů, které rozhodovaly o skóre, bylo víc. Jihočeši byli v prvním setu neustále ve vedení. Co se nevedlo v lize, třeba dvojstřídání univerzála a nahrávače, tentokrát vyšlo skvěle. Trenér René Dvořák vyslal do základní sestavy na post smečařů Michálka a Licka a oba se skvěle doplňovali.

Michálek přidal jako nadstavbu vynikající obranu v poli a Jihostroj, který výtečně blokoval, vedl za hodinu 2:0 na sety.

Jaroslav Pouzar junior
Po 40 letech se vrátilo do extraligy jméno Jaroslav Pouzar

Domácí Lvi, i s Valerijem Toduou v sestavě, se dostávali do tempa jen pozvolna. V polovině setu se jim ale podařil čtyřbodový trhák a náskok si udrželi až do cíle třetího setu.

Ve čtvrtém pokračování pohárového duelu se na hřišti objevil v dresu Jihostroje i Šulista, v útoku se mu dařilo, jenže po chybách na přihrávce přišel zpět do sestavy Licek a set vyhráli domácí.

Do sestavy poslal trenér Dvořák na blok Olivera Sedláčka, hlavně se ale hned v úvodu pátého setu rozhodl pro změnu nahrávačů. A vyplatilo se. Piskáček znovu dokázal, že letos svému zkušenějšímu kolegovi šlape na paty. Jihostroj pod jeho dirigentskou taktovkou přivezl z Prahy výhru 3:2.

Pohárová odveta se bude hrát v Č. Budějovicích v úterý.

Lvi Praha – Jihostroj České Budějovice 2:3 (-21, -23, 20, 17, -10), Jihostroj ČB: de Amo, Schouten, Polák, Mach. Michálek, Licek – libero Kryštof (Piskáček, Kriško, Sedláček, Šulista). Trenéři Dvořák a Skolka.