Jihostroj jako vítěz základní části mnoho domácích utkání neprohrál, ale byli to právě Ostravští, kteří v českobudějovické Sportovní hale vyhráli 3:0.

Klid v úvodu do domácích řad vnesl svými esy Křesťan a získal tříbodové vedení. Hra Jihostroje se opírala především o kvalitní obranu. Na síti vystavěli hráz Todua, Mach i Staples a v poli číhal velmi pozorný Kryštof. Ostravští se v prvním setu rozkoukávali, nedařilo se jim podání ani útok do připravené jihočeské obrany.

Naopak úvod druhé sady už si hosté pohlídali a byli to oni, kdo se dostal do trháku (10:6). Jihostroji znovu zafungovaly bloky, Křesťan se zaskvěl vynikajícím útokem i podáním a rázem byli domácí ve vedení. Set ukončil smečí Staples.

České Budějovice po celý zápas výborně přihrávaly, i proto mohl De Amo kombinovat a rozhazovat své nahrávky po celé síti. Ve třetím setu se ostravský trenér pokusil změnit styl hry střídáním nahrávače, ale rozjetý jihočeský stroj už zastavit nedokázal.

České Budějovice zaslouženě získaly první vítězství v semifinálové sérii. Nejlepším hráčem utkání byl vyhlášen Filip Křesťan.

Jihostroj České Budějovice – VK Ostrava 3:0 (16, 19, 18) čas: 83 minut, rozhodčí: Kořenek, Gall, diváků 1790, stav série 1:0.

Jihostroj České Budějovice: Mach, Křesťan, Michálek, Staples, De Amo, Todua – libero Kryštof (Kupilík, Šotola, Kraffer). Trenér: René Dvořák. VK Ostrava: David, Podlesny, Janků, Sedláček, Dvořák, Menner – Sobczak (Kotas, Vancl, Beal, Štefko). Trenér: Jan Václavík